24. februára 2009

Súhrn výsledkov utorňajších zápasov Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorňajších zápasov nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009: Skupina o 1. - 6. miesto - 10. kolo: HC Košice - HK 36 Skalica 6:1 (3:0, 1:1, ...

BRATISLAVA 24. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších zápasov nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009:

Skupina o 1. - 6. miesto - 10. kolo:

HC Košice - HK 36 Skalica 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Góly: 6. Ščurko (Rudolf Huna, Petričko), 19. Húževka (Kmiť, J. Kopecký), 20. Jenčík (Rudolf Huna, Juraj Sýkora), 33. Rudolf Huna (J. Tabaček), 54. Petričko (Deyl, P. Mocek), 54. J. Kopecký (Kmiť, Húževka) - 30. Zálešák (Škápik)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Krpelec - Smrek, M. Grečko, 8096 divákov

Hneď prvá vážnejšia príležitosť Košičanov sa skončila gólom. Huna našiel Ščurka a ten mieril pod hornú žŕdku - 1:0. Skalický brankár Kotvan musel potom zasahovať pri pokusoch Šimurdu a Hunu. Na opačnej strane Hudáček Novákovu strelu bez problémov kryl. V polovici I. tretiny pálil spomedzi kruhov Huna, no minul súperovu bránku a Bartošova tvrdá strela našla len Kotvanovu lapačku. Pokus Ščerbáka od modrej takisto ešte nebol gólový, ale v 19. min prihral Kmiť pred bránku Húževkovi a bolo 2:0. O 63 sekúnd neskôr našiel Huna spoza bránky Jenčíka a Kotvan kapituloval po tretí raz. V 25. min sa v oslabení ocitol Huna v nájazde, ale minul bránku. V polovici stretnutia pri presilovke hostí spravil chybu Špelda, Škápik zachytil jeho rozohrávku a Zálešák pohodlne skóroval. V 33. min hrali Košičania v oslabení, napriek tomu došlo k prečísleniu troch na jedného a na jeho konci bola exportná gólová strela Hunu - 4:1. Pokus Malíka v presilovke Hudáček vyrazil, na druhej strane v závere druhej časti hry musel Kotvan zasahovať po Jenčíkovej akcii a v oslabení ho vyskúšal aj Bartoš. V psychickej pohode hrajúci Košičania v tretej tretine kontrolovali zápas. Nepremenili viacero príležitostí, ale vyšla im 54. min, keď najskôr Petričko tečoval Deylovu strelu a o ďalších 28 sekúnd po Kmiťovej prihrávke pridal nekompromisne šiesty gól Kopecký.

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Góly: 11. P. Barinka (M. Gálik, L. Čierny), 11. Michal Chovan (M. Štrba, Dlouhý), 15. Hvila (M. Štrba, Cebák), 54. M. Štrba (Lelkeš)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Gabriš - Michal Chovan (obaja na 10 + DKZ za zhodenie rukavíc), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Horínek, J. Tvrdoň, 1380 divákov

Ani jeden z tímov pred play off nepredviedol príliš oslnivý hokej. Predsa len vyššia motivácia bola na strane hostí bojujúcich o štvrtú priečku a tým aj výhodu domáceho prostredia v úvodnom kole vyraďovacích bojov. V 10. min domáci brankár Kováč ešte zlikvidoval šancu Dubeca, ale už o chvíľu na to nemal šancu pri dorážke Barinku, ktorý tak poslal hostí do vedenia. O 23 sekúnd neskôr zvýšil na rozdiel dvoch gólov Chovan a ešte do konca úvodnej dvadsaťminútovky upravil Hvila na 3:0 pre Zvolen. Už v týchto momentoch bolo o osude zápasu rozhodnuté, stretnutie sa tak už len dohrávalo. Už aj tak nízke tempo v druhej tretine ešte upadlo a za zmienku tak stoja iba dva momenty. Najskôr Zvolen nedokázal využiť 94 sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčov a tesne pred odchodom do šatní bitka Gabriša s Chovanom. Na body vyhral domáci obranca, no to bolo jediné víťazstvo, ktoré si Dukla zo záverečného stretnutia dlhodobej časti sezóny odnáša.
Ani záverečná časť súboja nevybočila z dovtedajšieho rámca a iba niečo viac ako tisícka fanúšikov nevidela príliš veľa hokejovej krásy. Trenčania sa napriek snahe nedokázali presadiť, na čo Zvolen reagoval kurióznym gólom v 54. min, keď Štrba z rohu klziska prekvapil Kováča.

Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 10. Kukumberg (Döme, M. Hruška), 22. Hujsa (J. Kováčik, Ľ. Pištek), 30. Lažo (Vaic, D. Devečka), 52. Lažo (Vaic)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Müllner, Šefčík, 4406 divákov

Liptovský Mikuláš vychádzal od prvej minúty z pozornej defenzívy. Nebezpeční boli v úvode Hunovci, ktorí sa dvakrát dostali do dobrej príležitosti pred Hovim. Slovan bol aktívnejším mužstvom, na gól však čakal až do polovice prvej tretiny. V 9. min nevyužil svoje sólo Lažo, aby o minútu neskôr našiel Döme nepokrytého Kukumberga na pravom kruhu a ten švihom otvoril skóre - 1:0. Domáci mali súboj jasne vo svojich rukách, Liptáci ohrozovali Hoviho len strelami z väčších vzdialeností. V 22. min zaskočil Faltera Hujsa a strelou ponad lapačku Faltera zvýšil na 2:0. Ďalší gól mohol pridať Hruška, jeho strela však skončila na konštrukcii liptáckej bránky. Stretnutie sa hralo v priemernom tempe, chýbal mu väčší vzruch. V 30. min zvýšil Lažo z pravého kruhu na 3:0 a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. V úvode tretej časti hry vďaka vylúčeniu Hrušku prevzali aktivitu na svoje hokejky Liptáci, veľa však z nej nevyťažili. Domáci aj naďalej mali duel jasne vo svojich rukách. V 52. min
Lažo efektným bekhendovým blafákom prekonal Faltera aj štvrtýkrát. Brankár Slovana Sasu Hovi vychytal tretí shutout v sezóne, keď zlikvidoval aj presilovkovú snahu Tomáška o efektné zasunutie spoza bránkovej čiary v 54. min.

Skupina o 7. - 13. miesto - 13. kolo:

SkiPark MHK Kežmarok - MHC Martin 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Góly: 28. D. Brincko (Škovira, M. Drotár), 39. M. Drotár (Šechný), 54. M. Drotár (Šechný, Škovira) - 9. Themár (M. Beran, Appel), 27. L. Říha (Trokan, L. Havel), 35. Trokan (Vantroba), 47. Džerinš (M. Macho)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: J. Jelínek (Kežmarok) 10 min + DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Tornay, T. Orolin, 465 divákov

Domáci boli v úvode duelu aktívnejší ako ich súper, výborné šance mali Brejčák, Svitana a V. Žemba. Paradoxne sa z prvého gólu tešili hostia, keď sa v 9. min v skrumáži najlepšie zorientoval Themár - 0:1. V 14. min sa dostali počas presilovky do vyloženej príležitosti Svitana s Drotárom, Lakosil však bol pozorný. V 18. min "jastrabi" rozkrútili kolotoč pred bránkou súpera, no ani jednoznačné tutovky P. Segľu či Palovčíka si cestu do siete Martina nenašli. V záverečných sekundách prvej tretiny po chybe domácej obrany mohol zvýšiť Havel, Budai bol však proti.
V 23. min po peknej prihrávke Šechného opečiatkoval konštrukciu martinskej bránky tvrdou strelou Jelínek. O štyri minúty neskôr našiel Trokan presnou prihrávkou na útočnej modrej Říhu a ten sa nemýlil. Tento stav však už o minútu neplatil, v početnej prevahe delovkou od modrej znížil obranca Brincko. Namiesto kežmarskej snahy o vyrovnanie sa diváci v 35. min dočkali tretieho gólu v Budaiovej sieti, jeho autorom bol Trokan. Do konca tretiny sa domácim podarilo znovu znížiť, keď v 39. min skóroval Drotár.
Jedinou šancou v prvej päťminútovke tretieho dejstva sa prezentoval Martinčan Beran, Budai však jeho úmysel vystihol. Kežmarský gólman bol však už prikrátky na presilovkový pokus Džerinša na začiatku 47. min. V ďalšom priebehu predvádzali tímy nie príliš pútavú hru bez potrebnej dynamiky. Z letargie divákov prebral až druhý gól Drotára v stretnutí, keď v 54. min úspešne zakončil nevydarený Šechného pokus. Záverečných päť minút duelu sa nieslo v znamení kežmarského tlaku, ktorý prerušilo až vylúčenie Šechného v 58. min. Domáci sa už na vyrovnanie nezmohli a ukončili tak štvorzápasovú víťaznú sériu.

MsHK Garmin Žilina - HC´05 Banská Bystrica 7:3 (4:1, 1:1, 2:1)
Góly: 8. Pleva (Jabrocký, Javín), 12. V. Čacho (Koložváry, Javín), 17. Jabrocký (M. Kokavec, Koložváry), 20. Jabrocký (Vala, Pleva), 35. Vala (Jablocký, Pleva), 46. Jabrocký (Pleva), 59. Klouda (Kusovský, Škoda) - 3. Bulík, 33. Zelený (Škvaridlo, Tomaška), 49. B. Jánoš (Tománek, Ľ. Sabol)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Javín (Žilina) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - M. Gašparík, M. Valach, 1283 divákov

Úvod stredoslovenského derby vyšiel lepšie hosťom, keď Bulík využil zaváhanie domácej obrany a sám pred Láníčkom skóroval - 0:1. Žilinčania vyrovnali pomerne rýchlo, keď v 8. min pri vylúčení Bambúcha po 25 sekundách skóroval kapitán Pleva. Hostia mohli ísť do vedomia, ale v samostatnom nájazde, Češík pred Láníčkom neuspel. Po návrate Bulíka z trestnej lavice využil Čacho zaváhanie hostí na vsietenie druhého gólu - 2:1. Ďalsie dva presné zásahy pridal Jabrocký, keď najskôr v 17. min strelou po ľade k pravej žrdi prekoval Petríka a úspešný bol aj 40 sekúnd pred prvou sirénou. Druhá tretina bola vyrovnaná, oba tímy nevyužili presilovky po vylúčení Majeského, respektíve Javína. Góly padali až v druhej polovci tohto dejstva, keď najskôr Banskobystričan Zelený korigoval na 2:4 a o dve minúty Žilinčania vsietili gól po vyšachovaní obrany z hokejky Valu.
V úvode poslednej časti mal ideálnu gólovú šancu na zníženie Dian, ale Láníček ho vychytal. V 46. min aktívne hrajúci Jabrocký zavŕšil svoje sólo tretím gólom v zápase strelou spomedzi kruhov. V 48. min tréner hostí Staš vymenil brankára Petríka za Stieranku. Iskierku nádeje pre Banskú Bystricu vykresal v 49. min Jánoš. Poslednú desaťminútovku poznačilo viacero vylúčení, ani jedno mužstvo však početnú prevahu nevyužiť nedokázalo. Žilinčania svoj výborný výkon spečatili v 59. min gólom Kloudu.

HK Aquacity ŠKP Poprad - HK Ardo Nitra 3:2 po samost. nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 30. Kasík (Fabian, A. Kroták), 46. D. Buc (Dora, Rataj), rozhodujúci sam. nájazd: Lapšanský - 6. Rumpel (M. Slovák), 10. Vozdecký (M. Slovák)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Novák, 1197 divákov

Zápas z kategórie šesťbodových začala Nitra nebojácne. Prvú príležitosť mal síce domáci Kroták, ale v 6. min nikým neobsadený Rumpel bez problémov prekonal Šimonoviča - 0:1. O štyri minúty neskôr prišla ďalšia nepozornosť "kamzíkov" a Vozdecký upravil na rozdiel dvoch gólov. Domáci tréner si vybral oddychový čas, ale herný prejav jeho zverencov stále nebol ideálny. Aj v prostrednej časti hral Poprad nervózne a očividne sa trápil. V 30. min pri presilovke vykresal nádej na zvrat strelou od modrej Kasík. Nitra však nespanikárila a hrala naďalej svoju pozornú hru. Popradčania vyrovnali v 46. min Bucom pri vlastnom oslabení - 2:2. Popradčania ožili a hra malá spád. V riadnom hracom čase a ani v predĺžení už gól nepadol a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich o triumfe Popradu rozhodol Lapšanský.