09. novembra 2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 15. kola futbalovej Corgoň ligy 2008/09: SOBOTA: Dukla Banská Bystrica - Tatran Prešov 2:1 (0:0) Góly: 56. Miroslav Tóth, 67. Šulek - 76. E. Takáč, ŽK: 15. ...

BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 15. kola futbalovej Corgoň ligy 2008/09: SOBOTA: Dukla Banská Bystrica - Tatran Prešov 2:1 (0:0) Góly: 56. Miroslav Tóth, 67. Šulek - 76. E. Takáč, ŽK: 15. M. Ďuriš, 61. Poljovka - 79. Papaj, 82. Josl, 89. Šafranko, rozhodovali: Michlian - Palušák, D. Hrčka, 1542 divákov V prvom polčase sa hral nezáživný futbal, jediné vážnejšie šance mali hostia. V 24. min Rodrigues z ľavej strany našiel v šestnástke Takáča, ktorý peknou strelou preveril Ďurča. Ten loptu vyrazil, no Katona sa k dorážke nedostal. Až po zmene strán sa začalo hrať aktívnejšie. Dukla zatiahla súpera na vlastnú polovicu a z tlaku sa rodili šance. V 52. min Pančík pekne našiel Gottwalda, ktorému prekazil šancu Pikl, no o štyri minúty neskôr to Bystričanom vyšlo. Michal Pančík našiel v šestnástke Tótha, ktorý sa zorientoval a kolmou strelou prekonal Buchtu. Dukla potom ťažila z chyby Papaja, na ľavej strane sa zmocnil lopty Šulek, ktorý sa sám rútil na gólmana, brankár Buchta vybehol, ale na loptu si nesiahol a Šulekovi sa otvorili dvere až do bránky, hoci bol stíhaný ďalším obrancom hostí - 2:0. Domáci boli pri chuti, vytvorili si ďalšie strelecké príležitosti, dvakrát sa do nich dostal Tóth, no nemieril presne. Prišiel trest, v 76. min po dlhom centri zo šestnástky sa dostal k lopte v situácií zaváňajúcej ofsajdom Takáč a znížil. Hostia potom vystrkovali rožky, po príchode Penksu sa hra oživila, no Dukla hrozila zo štandardiek, z ktorých mohol profitovať Kotrys. Stav sa však už nezmenil. MFK Ružomberok - MFK Dubnica 2:2 (0:1) Góly: 67. Števko, 90.+ Ďubek - 40. Seye, 80. Zapalač, ŽK: 77. R. Zajac, 90.+ J. Zápotoka (obaja Dubnica), rozhodovali: Straka - Vorel, Vindiš, 2448 divákov Domáci začali o niečo aktívnejšie ako v utorkovom pohárovom zápase s týmto súperom a keďže Dubničania hrali rovnako odvážne ako vtedy, dlhé minúty bola z toho vyrovnaná partia. Hre síce nechýbalo nasadenie, snaha o rýchle brejky, no ani jedno z mužstiev si nevedelo vypracovať vážnejšiu šancu. Tá prišla až v 27. min a takmer bol z toho gól, keď na odrazenú loptu si nabehol Zošák a z prvej opečiatkoval žrď brány hostí. Zakrátko nato bol v gólovej šanci Mašek, jeho strelu zblízka dubnický gólman Zajac vyrazil. Následne sa o prekvapenie lobom pokúšal Sivčevič, bránku však netrafil. V 34. min vyslal delovku spoza šestnástky Kucka, Zajac loptu reflexívne vyboxoval. Ďalšiu príležitosť mal agilný Mašek, jeho hlavička letela len tesne nad. Nedáš - dostaneš platilo vo futbale opäť raz. V 40. min vybojoval loptu Porázik, prihral Seyemu a senegalský útočník nedal Hajdúchovi najmenšiu šancu - 0:1. Vyrovnávajúci gól Ružomberok mohol prísť takmer vzápätí, Kucka z ideálnej pozície však pálil vedľa. Krátko pred polčasovým hvizdom ešte vystrašil dubnickú bránu ten istý hráč. Liptáci pokračovali v snahe o vyrovnanie aj po prestávke. V 60. min dopravil loptu do siete Mašek, vzrušenie na tribúnach však bolo zbytočné, pretože postranný rozhodca ešte predtým odmával ofsajd. V 70. min sa však domáci priaznivci už dočkali. Po rohovom kope z pravej strany sa odrazená lopta dostala k striedajúcemu Števkovi, ktorého skákaná strela z hranice veľkého obdĺžnika skončila v pravom rohu Zajacovej brány - 1:1. O päť minút neskôr mohol ten istý hráč skórovať opäť, na jeho strelu zo 6 metrov však dokázal gólman hostí včas zareagovať. Podobne ako v prvom polčase počas najväčšieho tlaku domácich udrelo na druhej strane. Zapalač, ktorý bol na ihrisku len krátko, vybehol s loptou po odkrytom priestore na pravej strane a krížnou strelou poslal svoj tím do vedenia - 1:2. Keď sa už zdalo, že domáci sa budú musieť zmieriť s prehrou, aspoň bod im v nadstavenom čase zachránil striedajúci Ďubek. Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce 6:0 (1:0) Góly: 44. a 86. Slovák, 52. Masaryk (z pok. kopu), 58. Breznaník, 63. Obžera, 90. Valachovič, ŽK: 62. Halenár - 51. Klabal, 59. Peter Farkaš, 77. B. Bajza, rozhodovali: Havrilla - Brendza, Schmidt, 4150 divákov Duel prvého v tabuľke s posledným sa odvíjal presne podľa predkokladaného scenára. Slovan mal územnú prevahu, vytváral si šance, dlho však chýbalo korenie futbalu - góly. V 6. min dostal hlavou loptu do siete Halenár, ale z ofsajdu. Následný Breznaníkov nebezpečný center nikto zo spoluhráčov nezakončil. Belasí sa naďalej tlačili pred Boleka, Masaryk strieľal vedľa a Hanekov pokus zlikvidoval bez problémov brankár hostí. Zlatomoravčania pohrozili len raz, lob Argentínčana Moresa z 35 metrov však išiel nad Bičíkovu svätyňu. Gólový moment prišiel až v 44. min zo štandartnej situácie. K lopte sa postavil Slovák a jeho strieľaný center skončil v sieti hostí - 1:0. Vzápätí Masaryk postupoval sám na Boleka, no tutovku zahodil. Kanonier Slovana si všetko vynahradil hneď po zmene strán. V 52. min premenil pokutový kop, ktorý hlavný arbiter Havrilla nariadil za zákrok Klabala práve na útočníka lídra tabuľky. Pre Masaryka to bol 12. úspešný zásah, čím si upevnil lídersku pozíciu medzi strelcami v Corgoň lige. Gólostroj favorita sa však nezastavil. V 58. min sa po individuálnom prieniku presadil Breznaník a o päť minút Serranovu milimetrovú prihrávku zužitkoval Obžera - 4:0. V 83. min spálil tutovku striedajúci Sylvestr, ale v 86. min pridal piaty gól Slovana a svoj druhý v stretnutí Samuel Slovák. Jednoznačnú prevahu a poltuctové víťazstvo domácich zavŕšil v 90. min do prázdnej bránky súpera Valachovič. MFK Košice - DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0) Góly: 79. N. Matič - 88. Kweuke, ŽK: 87. N. Matič - 76. Marcin, 84. Kweuke, rozhodovali: Horváth - Balko, Kubačka, 3150 divákov Napriek mnohým avízam bol priebeh stretnutia maximálne pokojný a počas celého zápasu sa na tribúnach nevyskytol žiaden rušivý moment. Na trávniku mali viac z hry Košičania, ktorí si vypracovali viac šancí, no nakoniec ich o víťazstvo pripravil dve minúty pred koncom hosťujúci útočník Kweuke. V 20. min Milinkovičov priamy kop vyrazil Novota na roh. O šesť minút neskôr Németh vykopol z čiary hlavičku Kuzmu. Po polhodine hry po Matičovej prihrávke Kuzma pred Novotom zaváhal. Hostia si v prvom polčase nevytvorili ani jednu šancu. Po zmene strán Košičania ďalej zahadzovali príležitosti, najprv Novákova hlavička išla tesne vedľa, potom Školníkovu prudkú strelu vyrazil Novota iba pred seba. Hostia sa konečne viac osmelili v ofenzíve po hodine hry, keď N´lendovu hlavičku Putnocký vyškriabal na roh. V 69. min domáci Škutka z voleja spoza šestnástky trafil žrď brány DAC. Tlak Košičanov silnel a gól visel vo vzduchu. V 78. min Škutka z bezprostrednej blízkosti trafil vybiehajúceho Novotu, no o minútu sa už skóre menilo, keď po krásnej kombinačnej akcii Matič zasunul loptu povedľa brankára hostí k žrdi. Keď sa už Košičania pomaly tešili na trojbodový zisk, dve minúty pred koncom zahrával brankár Novota asi 20 m spoza stredovej čiary priamy kop. Dlhú loptu si spracoval Kweuke a z otočky šokoval košické tribúny - 1:1. Spartak Trnava - Artmedia Petržalka 4:2 (3:2) Góly: 27. a 70. Kožuch, 11. Ľ. Bernáth, 43. Devátý - 4. Oravec, 21. J. Kozák ml., ŽK: 45. Pavol Ďurica, 65. Guédé (obaja Artmedia), rozhodovali: Fajčík - Slyško, Kéry, 3948 divákov V prvom polčase tohto duelu platilo: "chlad vo vzduchu, horúco na trávniku, dobrá hra oboch kolektívov a gólová úroda hriala divákov na tribúnach". Už v 4. min sa hostia dostali brejkovým útokom do šestnástky domácich - dravý Piroska sa kľučkami zbavil obrancov, vystrelil, lopta opečiatkovala ľavú žrď a odrazila sa k dobre postavenému Oravcovi, ktorý nekrytý loptu zblízka poľahky zasunul do trnavskej siete - 0:1. Hostia sa osmeľovali a vypracovali si ďalšie dobré príležitosti na skórovanie - v 7. min Velického dobre mierenú strelu z hranice šestnástky medzi žrde Kralj zachytil. V 11. min sa Trnavčania po dobrej rozohrávke a kombinačnej akcii prepracovali do pokutového územia hostí, Hanzel presným centrom našiel Bernátha, ktorý bez prípravy z päťky loptu zasunul za chrbát Kamenára - 1:1. V 21. min zahrával Ján Kozák ml. priamy kop z 20 metrov, lišiacky umiestnená strela kapitána Artmedie prekvapila gólmana Trnavy a hostia opäť otočili priebeh zápasu vo svoj prospech - 1:2. O šesť minút rozohral Hruška priamy kop na nekrytého Kožucha a ten umiestnenou hlavičkou vyrovnal skóre na 2:2. V 29. min sa Kožuch dravosťou za loptou prebil cez stopéra Salátu, rútil sa na Kamenára, ktorý však dobrým vybehnutím zmaril gólovú šancu Spartaka. Vzápätí delovka Doležaja zasvišťala vedľa pravej tyče hosťujúcej brány. V 43. min Devátý delovkou k pravej tyči po chybe Szaba dostal dobre hrajúcich "andelov" do vedenia 3:2. O minútu Czinege iba opečiatkoval brvno trnavskej brány. Po obrátke pokračoval obojstranne útočný futbal. Hostia pohrozili brejkami a v šestnástke Trnavy bolo horúco. V 48. min zahodil po Hruškovom faule na Oravca kapitán Kozák pokutový kop, keď jeho strelu k pravej žrdi zachytil Kralj. V 70. min center Došeka našiel dobre nabiehajúceho Kožucha, ktorý aj napriek tesneniu striedajúcim Hašekom hlavičkou zvýšil na 4:2. V závere stretnutia vytvorili tribúny výbornú kulisu a mohutným potleskom odprevadili trnavských hráčov do kabín. NEDEĽA: FC Nitra - MŠK Žilina 0:2 (0:1) Góly: 45. Šourek, 58. Štrba, ŽK: 12. Harbuľák (Nitra), rozhodovali: Kružliak - Csabay, Petríček, 1150 divákov Prvú väčšiu šancu mal v 14. min hosťujúci útočník Štyvar, no lopta po jeho hlavičke skončila v rukách domáceho brankára Hrošša. V 19. min sa do podobnej šance dostali opäť Žilinčania a Ježovu strelu z voleja vyrazil Hroššo na rohový kop. Do tretice musel nitriansky brankár zasahovať v 23. minúte po strele Pečalku. Najbližšie mal ku gólu v 29. min Rilke, keď z pravej strany trafil bočnú sieť nitrianskej brány a krátko na to skončil na opačnej strane center domáceho Barčíka na brvne bránky Perniša. V 33. min sa gruzínsky legionár v drese Nitry Liluašvili predral pred žilinskú šestnástku, narazil si loptu s Gruberom, dostal sa za obranu hostí, avšak jeho prienik stroskotal na Pernišovi. V závere prvej časti hry napriahol z kraja pokutového územia Vladavič a po jeho tečovanej strele skončila lopta tesne nad bránou Nitry. Vzápätí sa dostal do šance Rilke, no Hroššo zachránil. V posledných sekundách prvého polčasu však toľko šťastia nemal, keď si na rohový kop nabehol obranca Šourek a hlavou poslal loptu prudko do siete - 0:1. Po prestávke pokračovali hostia v dobrom výkone, čoho výsledkom bol ďalší gól v sieti Hrošša, keď po presnom centri Vladaviča pohodlne skóroval kapitán Žiliny Štrba a zaznamenal svoj druhý gól v aktuálnej sezóne. V 63. min mohli hostia opäť skórovať, no Vladavičovu prudkú strelu vykopol Karlík z bránkovej čiary. V 84. min sa mohol do streleckej listiny zapísať striedajúci Karoglan, no v dobrej pozícii tesne minul bránku Nitry. V samom závere stretnutia ešte zlikvidoval Hroššo pekné strely Karoglana a Ježa. SITA