05. októbra 2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí extraligy hádzanárov

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 7. kola slovenskej extraligy hádzanárov: SOBOTA ŠKP Bratislava - Tatran Prešov 18:28 (10:13) - hralo sa v Modre Najviac gólov: Kuchárik 4, Mišenčík 3 - ...

BRATISLAVA 4. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 7. kola slovenskej extraligy hádzanárov: SOBOTA ŠKP Bratislava - Tatran Prešov 18:28 (10:13) - hralo sa v Modre Najviac gólov: Kuchárik 4, Mišenčík 3 - Mazúr, Huňady a Fuňak po 5 Pok. hody: 5/3 - 2/0, vylúčení: 5 - 6, rozhodovali: Černý a Vydra, 200 divákov Hráči ŠKP Bratislava podali najmä v obrane dobrý a bojovný výkon. Aj keď v útočnej hre neboli domáci až tak úspešní, ešte v prvej časti hry sa im darilo favorizovanému Prešovu ako-tak vzdorovať. V druhej polovici stretnutia sa už prejavila skúsenosť a rozohranosť úradujúceho majstra, ktorý nenechal nič na náhodu a nakoniec zvíťazil 10-gólovým rozdielom (28:18). MŠK Hlohovec - HK 47 Trnava 44:35 (23:14) Najviac gólov: F. Zaťko 15/5, Bočkay 9, Cibulka 7 - Oros 8/1, Ofčarovič 7, Lužák 7/1 Pok. hody: 5/5 - 7/3, vylúčení: 6 - 7, ČK: Matej Fázik (Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 500 divákov V úvode sa Hlohovec na hostí len doťahoval, ale od 10. min prevzal taktovku do svojich rúk a postupne si vypracoval až 10 - 12 gólový náskok. Duel napokon s prehľadom doviedol do úspešného konca (44:35). V drese MŠK sa strelecky zaskvel krídelník František Zaťko, ktorý zaznamenal viac ako tretinu gólov svojho mužstva - 15 gólov. MŠK HANT Považská Bystrica - IS Košice 31:31 (20:19) Najviac gólov: Tůma 6/1, Frajkor 5, Straka a Ľ. Ďuriš po 4 - Guzy 11, Mazák 6, Urban 5 Pok. hody: 9/5 - 3/2, vylúčení: 3 - 10, ČK: Jurko (Košice) za tri vylúčenia, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 600 divákov Zo začiatku bol zápas veľmi vyrovnaný a obe strany sa striedali vo vedení, o čom svedčí aj polčasový výsledok (20:19). Ani v druhej časti hry sa obraz hry nezmenil. V drese Košíc vynikal najmä brankár, domáci sa prezentovali nepresnou streľbou. Hostia z východu v závere zvýšili vedenie na dva góly, Považanom sa však podarilo nakoniec vyrovnať a stretnutie sa skončilo spravodlivou remízou (31:31). NEDEĽA TJ Štart Nové Zámky - MHC Edymax Bardejov 38:33 (17:15) Najviac gólov: Vadkerti 7, Ševčík 5/3, Szapu 5 - Čorej 8/1, D. Krok 8/3, Miženko 6 Pok. hody: 3/3 - 6/4, vylúčení: 7 - 8, ČK: Ščepák a Kravčák (obaja Bardejov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 500 divákov Prvý polčas bol nečakane vyrovnaný. Domáci síce viedli 14:10, v závere prvej tridsaťminútovky však poľavili, čo využili Bardejovčania. Úvodné dejstvo sa skončilo len tesne v prospch Štartu (17:15). Po prestávke si Novozámčania po rýchlych protiútokoch vybudovali až sedemgólový náskok 28:21. Hosťom sa podarilo skorigovať výsledok na 31:28. V závere však lepšia zohratosť domácich hráčov rozhodla o ich víťazstve 38:33. SITA

HOKEJ: Extraliga - Poprad - Slovan - súhrn, hlasy