05. októbra 2008

HOKEJ: Extraliga - Poprad - Slovan - súhrn, hlasy

HK Aquacity ŠKP Poprad - Slovan Bratislava 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Hokej - Slovnaft extraliga - 10. kolo:

Góly: 3. A. Bezák (Huba, Baček), 3. Hujsa (Pavlas, Gráčik), 21. Pavlas (Liščák, Hujsa), 36. Kukumberg (Uram)
vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Novák, Valach, 3015 divákov

Poprad: Šimonovič - Mi. Segľa, Kasík, Fabian, Dora, Malínsky, Procházka, Bambúch, Bakoš - Kroták, Lapšanský, Kolusz - Marcel Haščák, Jarolín, Buc - Bartánus, Šechný, Martin Slovák - Piatak, Holečko, Ma. Segľa
Slovan: Hovi - Pavlas, M. Hruška, Devečka, Sersen, Hančák, J. Kováčik, Huba, Petré - Liščák, Hreus, Baček - Döme, Vaic, Lažo - Kropáč, Kukumberg, Uram - A. Bezák, Hujsa, Gráčik

Už v úvodnej minúte súboja a úradujúcim majstrom sa Popradčanom zranil kapitán Kroták, no nič to nemenilo na chuti domácich útočiť, a tak mal prvé šance stretnutia Šechný. Slovan však zaúradoval v 3. min, keď v priebehu 21 sekúnd poslali Podtatrancov na kolená dvoma gólmi Bezák a Hujsa - 0:2. Poprad sa nevzdal a snažil sa dostať späť do stretnutia, no narážal len na pozorného Hoviho. V 8. min sa cez nepozorného Procházku predral aktívny Bezák a Šimonovič musel zachraňovať od pohromy. O dve minúty sa do dobrej šance dostával David Buc, no ani jeho strela zápästím úspech nepriniesla a ani Fabian dorážkou puk neusmernil do siete. Poprad naďalej hral svoju hru a chcel potešiť početnú kulisu gólovým zásahom. Blízko k nemu mal Haščák i Jarolín, no obrancovia belasých stihli nebezpečenstvo zažehnať. Pred koncom prvej dvadsaťminútovky po páde Michala Segľu na ľad ratoval Šimonovič. Bratislavčania predviedli aj v druhej časti skvelý nástup, keď Liščák naservíroval Pavlasovi a bolo 0:3.
Poprad mohol skórovať v 25. min, Slovák ideálne posunul Martinovi Segľovi, no jeho projektil minul Hoviho svätyňu. Hostia naďalej pozorne bránili a vyrážali do rýchlych brejkov, ktoré neustále robili Popradčanom problémy. Tí pôsobili v útočnej fáze stále ťažkopádnym dojmom a veľmi ťažko sa presadzovali a dostávali do streleckých príležitostí. V 36. min zvýraznil prevahu a efektívnosť belasých Kukumberg štvrtým gólom a o víťazovi stretnutia bolo prakticky rozhodnuté. Domáci následne hrali 50 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale bol to Hovi, ktorý na ľade hviezdil svojimi zákrokmi. Platoncký tlak Popradu bez výraznejšej gólovej šance pokračoval aj v tretej tretine. V 48. min sa v dobrej pozícii po Slovákovej akcii ocitol Šechný, no na prvý gól v drese "kamzíkov" to nestačilo. Krotákova bomba a ani ďalšie popradské príležitosti si nenašli cestu do siete. Slovan sa tak pozorným a taktickým výkonom počas celých 60 minút dopracoval k zaslúženému triumfu.

Hlasy:
Tibor Turan (tréner Popradu): "Mali sme zlý vstup do zápasu. V úvode sme dostali dva rýchle góly, ktoré otriasli mužstvom. Aj keď mužstvo drelo a súpera sme prestrieľali, nedali sme gól, pretože v bránke bol výborný Sasu Hovi. Ten držal Slovan v dôležitých momentoch nad vodou.“

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Ľahko sa mi hodnotí tento zápas. Chalani hrali od začiatku v pohode a som rád, že si udržali tempo z posledných zápasov. K zápasu pristúpili zodpovedne, najmä v defenzíve hrali veľmi dobre.“