23. novembra 2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 22. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: SOBOTA: HK Aquacity ŠKP Poprad - HC Košice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) Góly: 2. Rataj (Kasík, A. Kroták), 27. ...

BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 22. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: SOBOTA: HK Aquacity ŠKP Poprad - HC Košice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) Góly: 2. Rataj (Kasík, A. Kroták), 27. Kasík (Lapšanský, A. Kroták), 51. Marcel Haščák (Procházka) - 23. Michel Miklík (Juraj Faith, P. Bartoš), 32. Húževka (J. Kopecký, Kmiť) Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Rudolf Huna (Košice) na 10 min za narazenie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Novák, Valach, 1295 divákov Stretnutie tradičných rivalov z "východu" Slovenska predznačila milá slávnosť, keď kapitán Popradu Igor Rataj dostal slávnostný dres na počesť jeho 800 odohratých seniorských zápasov v kariére. Pred oboma fanúšikovskými tábormi sa hral obojstranne dobrý hokej. Už v 2. min ťahal jeden z mladých gólmanov puk zo svojej siete. Kasík napriahol od modrej čiary, oslávenec Rataj stihol puk tečovať a Hudáček nemal nárok - 1:0. V 10. min však hosťujúci brankár predviedol svoje umenie semaforom proti bombe Krotáka. Aj druhá časť bola poznamenaná rýchlym gólom. Tentoraz to však boli Košice, ktoré vyrovnali na 1:1 úspešným zásahom Michela Miklíka. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, Kasík vystrelil znovu od modrej čiary a puk sa zatrepotal v sieti - 2:1. Domáci tlačili, no neujali sa šance Rataja ani Doru. Košičania vyrovnali po závare, keď nikým nebránený Húževka v 32. min nekompromisne zakončil. Prvú príležitosť v tretej dvadsaťminútovke si vypracoval hosťujúci Huna, no spoza bránky puk za Melicherčíka neprestrčil. Nepochodil ani skúsený Bartoš, ktorému domáca obrana otvorila dvere dokorán. Na druhej strane v presilovke neuspel najskôr Jarolín a potom ani Kroták, keď sa puk kotúľal v nebezpečnej blízkosti Hudáčkovej bránky. V 51. min sa Popradčania dostali opäť do vedenia, keď strelu Procházku od modrej čiary úspešne tečoval Marcel Haščák - 3:2. Práve tento gól rozhodol o osude celého duelu, keďže Košice nevyrovnali už ani v power play. NEDEĽA: HKm Zvolen - HK Ardo Nitra 4:2 (2:1, 2:1, 0:0) Góly: 6. T. Tatár (Juraško, F. Turek), 6. Dubec (D. Vrbata, Markovič), 25. Pavliš (L. Čierny), 39. D. Vrbata (J. Malinský) - 16. Poljaček (Kmeč), 21. Gálik Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - Kalina, Gajan, 1746 divákov Vo Zvolene sa hral zaujímavý a rýchly hokej so šancami na oboch stranách, nechýbalo nasadenie a vôľa po víťazstve. Domáci nastúpili v bránke s juniorom Kristínom, keďže jednotka Laco dostala zápal nervov v lakti pravej ruky. Hostia začali aktívnejšie, v 2. min preveril domáceho gólmana Ručkay a v 4. min Podstavek, ale Kristín odolal. Jeho náprotivok Púš však kapituloval v 6. minúte. Zvolenčania ťažili z presilovky, Turek poslal z pravej strany puk pred bránku, Juraško najprv neuspel, no dorážka Tatára bola úspešná - 1:0. Skóre sa potom menilo už o 16 sekúnd neskôr, keď sa domáci dostali do brejku. Vrbata z pravej strany ideálne našiel na ľavej strane Dubeca, ktorý sa nemýlil - 2:0. Zvolenčanov góly nabudili a ďalšie tri šance spálil Chovan. Potvrdilo sa pravidlo nedáš - dostaneš. Kmeč v 16. min prihral Poljačekovi, ktorý z troch metrov strelou k pravej žrdi prekonal Kristína - 2:1. Nitrania mali raketový nástup do druhej tretiny. Na tabuli svietila iba 10. sekunda, keď sa v oslabení dostal Gálik cez modrú čiaru a z medzikružia poslal puk ponad rameno Kristína od hornej žŕdky do bránky (2:2). Hostia potom doplatili na časté vylúčenia a v 25. min poslal ideálnu prihrávku z pravej strany od mantinelu Ladislav Čierny a vľavo úplne voľný Pavliš nedal Púšovi žiadnu šancu - 3:2. Zvolen zvýšil v závere druhého dejstva - Malinský našiel Vrbatu, ktorý sa dostal pred gólmana hostí a nadvakrát ho prekonal - 4:2. V tretej tretine diváci na zvolenskom štadióne gól nevideli. Nitrania mohli skórovať Rumpelom, domáci na opačnej strane Pavlišom, ktorý gólmana Nitry prekonal, ale ten stratil prilbu pri ataku hokejkou domácim útočníkom, a tak sa stav nemenil. Zvolen si už v závere zápasu dobrou defenzívou nedal víťazstvo v zápase vziať. HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0) Góly: 37. Pálffy (J. Mikúš), 51. Ďurák (Hranáč, J. Mikúš), rozhodujúci sam. nájazd premenil R. Hartmann - 39. Kóňa (Bobček, V. Nemec), 58. Gábriš (T. Radulay, Fatyka) Vylúčení: 7:11 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Olenin - Šefčík, Horínek, 2623 divákov Od úvodu zápasu si súperi navzájom dovolili iba minimum. Aj keď domáci hráči boli aktívnejší, Trenčania postavili taktiku na kvalitnom výkone brankára Hálu a celoplošnej defenzíve s využitím každej možnosti na rýchle protiútoky. Najväčšiu šancu v prvej tretine mali Skaličania, keď sa im v 9. min naskytla príležitosť hrať dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, ale neboli úspešní. Druhá tretina pokračovala v rovnakom duchu ako prvá časť hry. Domáci sa snažili presadiť cez úpornú defenzívu hostí, ale všetky náznaky likvidoval Hála v bránke Trenčína. Na skórovanie nevyužili Skaličania ani veľké množstvo presilových hier, ktoré hrali akoby bez nápadu. Strelecké trápenie ukončil v 37. min Žigmund Pálffy, keď si bekhendom vychutnal hosťujúceho brankára - 1:0. O dve minúty neskôr bolo vyrovnané, keď prvú vážnejšiu šancu hostí v tejto časti hry využil na skórovanie tečom Bobčekovej strely Kóňa - 1:1. Do tretieho dejstva vykorčuľovali aktívnejšie hráči Trenčína. Ich snahu mohol gólom korunovať Saliji, ale Rybár zachránil. Skaličania pokračovali v strnulom výkone, ešteže im pomohol obranca Dukly Homér, keď jeho tretie vylúčenie v zápase potrestal gólom Ďurák - 2:1. V 53. min sa vyznamenal Rybár, keď v priebehu piatich sekúnd zlikvidoval stopercentné šance Haščáka a Gábriša. Keď už sa zdalo, že ťažko vybojované tri body zostanú doma, šťastným gólom vyrovnal v 58. min Gábriš. V predĺžení boli lepší Trenčania, mali ku gólu bližšie, keď Hurtajovu strelu na bránkovej čiare prázdnej bránky zastavil Kocák a strele Homera stála do siete horná žŕdka. O bode navyše pre domácich rozhodol v siedmej sérii samostatných nájazdov R. Hartmann. MHk 32 Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 0:1) Gól: 10. M. Oravec (J. Cibuľa, Halaj), 26. Richard Huna (Róbert Huna, Rehák) - 46. Döme (Vaic), 51. Kropáč (Lažo, Devečka), rozhodujúci sam. nájazd Döme Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Korba, Tornay, 3120 divákov Vypredané mikulášske tribúny sledovali vynikajuci duel. Úvodný tlak MHK 32 ešte Hovi ustál, ale v 10. min sa domácim vydarila hneď prvá presilovka. Cibuľovu strelu tečoval mladý Oravec - 1:0. Biliardový prienik Lištiak - Róbert Huna neskončil v sieti, a tak sa dopredu čoraz odvážnejšie púšťali belasí. Z viacerých šancí v závere prvého dejstva neskórovali, rovnako dopadli aj ich pokusy v úvode druhej tretiny. Z ničoho nič v 26. min udreli na druhej strane bratia Hunovci. Róbert vysunul Richarda, ktorý v plnej rýchlosti takmer roztrhol sieť - 2:0. Slovanu sa v druhej polovici druhej tretiny naskytla veľká príležitosť počas štvorminútového vylúčeného Halaja, skóre sa však nezmenilo a paradoxne bližšie ku gólu boli domáci Kriška s Róbertom Hunom. Tretie dejstvo prinieslo predsa len zvrat. Hostia zredukovali zostavu, hrali iba na dve formácie a vyplatilo sa. V 46. min "upratal" puk do prázdnej siete kapitán belasých Döme - 1:2. V 51. min zužitkovali Bratislavčania presilovku, keď Kropáč dotlačil puk za bránkovú čiaru - 2:2. Vzápätí spálil po Dömeho prihrávke 100-percentnú šancu Uram. Do konca riadneho hracieho času sa už skóre nezmenilo. V predĺžení mohol rozveseliť domáce tribúny Pohanka, ale rozhodovalo sa napokon až v samostatných nájazdoch, v ktorých bol úspešný iba kapitán Slovana Döme. MsHK Garmin Žilina - MHC Martin 4:3 po sam. nájazdoch (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0) Góly: 2. Škoda (M. Kokavec), 13. R. Krajčí (Kontšek, Hriňa), 29. Hajnik (Hriňa), rozhodujúci sam. nájazd Sivák - 18. Appel (Klepáč, M. Macho), 22. Török (Kolba), 30. M. Beran (Džerinš, I. Dornič) Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: I. Droppa (Žilina) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Müllner, 3240 divákov Susedské derby sa začalo v búrlivej atmosfére, hralo sa obojstranne rýchlo. "Vlci" išli do vedenia už v 2. min, keď sa presadil center tretej formácie Škoda, ktorý prestrelil Dzubinu - 1:0. Následné strely Tvrdeka a Turoňa na jednej strane a Džerinša na druhej zostali nevyužité. V 12. min bol vylúčený martinský obranca Klepáč a domáci zásluhou svojho najlepšieho strelca Krajčího po 20 sekundách vsietili druhý gól. Vzapätí mal veľkú gólovú príležitosť Kokavec, ale martinský brankár Dzubina v poslednom momente kryl. V 18. min mali Martinčania výhodu početnej prevahy piatich proti trom a tú už po dvanástich sekundách využili, keď Appelova strela od modrej čiary skončila za Láníčkovým chrbtom - 2:1. Boli to opäť hostia, ktorí v úvode druhej tretiny pri vylúčení Droppu vsietili gól, tentoraz však naň Török potreboval iba desať sekúnd. V 29. min hosťujúcej obrane unikla dvojica Hriňa - Hajnik. Druhý menovaný dostal Žilinu opäť do vedenia. Domáci sa však neradovali dlho, pretože kapitán Beran v 30. min vyrovnal. Druhá desaťminútovka druhého dejstva bola v snahe MsHk presadiť sa strelecky, ale Dzubina niekoľkokrát svoj tím podržal. Žilinskí hokejisti začali poslednú tretinu náporom. Mali viacero dobrých streleckých príležitosti, ale ani jedna zo striel sa neujala. V 42. min bol vo veľkej gólovej šanci Kokavec, ale ani tentoraz nepremenil. V závere zápasu mali hostia 55-sekundovú početnú prevahu piatich proti trom, ale ju nevyužili, a tak sa stretnutie predlžovalo. Obidve mužstvá hrali v predĺžení takticky, rozhodnúť sa muselo až v samostatných nájazdoch. Tých bolo celkovo desať, ale jediný, kto presne mieril, bol Sivák. Jeho gól znamenal zisk dvoch bodov pre Žilinu. HK Orange "20" - SkiPark MHK Kežmarok 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0) Góly: 27. Štajnoch (Ďaloga), 53. Štajnoch, rozhodujúci sam. nájazd Mertel - 20. D. Brincko (Šechný, P. Segľa), 35. Fedor (Škovira, Flašar) Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: Fedor (Kežmarok) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Tvrdoň, Stano, 542 divákov Kežmarok mal v prvej tretine viac šancí, najskôr v 2. min trafil Fedor žŕdku. Hostia sa gólu dočkali napokon až v 20. min pri presilovke piatich proti trom. Kežmarčania zavreli dvadsiatku v útočnom pásme a úvodny gól strelil Brincko. Už po pätnástich sekundách II. tretiny mal obrovskú šancu na vyrovnanie Rusnák, no zoči-voči Klempovi neuspel. Čo sa nepodarilo Rusnákovi, vyšlo Štajnochovi, ktorý v presilovke prepálil od modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. V 35. min však potrestal Kežmarok chybu domácich a po peknej kombinácii zakončoval Fedor do prázdnej bránky - 1:2. V záverečnej tretine slovenskí mladíci predsa len vyrovnali, keď svoj druhý gól v zápase strelil v 53. min Štajnoch, keď jeho nahodená strela prekĺzla za Klempov chrbát. V predĺžení gól nepadol a v samostatných nájazdoch rozhodol o cennom víťazstve SR "20" vo štvrtej sérii Marek Mertel. SITA