Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. januára 2006

Super Aguri team jedenástym účastníkom MS formuly 1Vo štvrtok Medzinárodná automobilová federácia (FIA) potvrdila, že budúci rok bude mať šampionát formuly 1 až jedenásť tímov. Novým účastníkom seriálu MS F1 bude japonský Super Aguri team. ...Zdieľať

TOKIO 27. januára (SITA, AP) - Vo štvrtok Medzinárodná automobilová federácia (FIA) potvrdila, že budúci rok bude mať šampionát formuly 1 až jedenásť tímov. Novým účastníkom seriálu MS F1 bude japonský Super Aguri team. Stajňa, ktorú podporuje automobilka Honda, si už skôr zaistila aj súhlas všetkých ostatných desiatich tímov. "Po tom, čo sme dostali finančné záruky a zhodné stanovisko ostatných súťažiacich tímov, FIA akceptovala aj dodatočnú prihlášku," uvádza sa v stanovisku FIA. Jedenásť tímov malo štartovať v šampionáte F1 aj v roku 2002, no tím Arrows sa napokon odhlásil.

Super Aguri team podporuje bývalý jazdec efjednotky Aguri Suzuki, ktorý v roku 1990 ako prvý Japonec získal na na podujatiach formuly 1 pódiové umiestnenie. Jazdeckou jednotkou nového tímu by mal byť bývalý jazdec tímu BAR Takuma Sato. "Máme pred sebou ešte záverečné rokovania, no Sato bude asi našou jednotkou," vyjadril sa Fumio Akita, partner Suzukiho spred osemnástich rokov. Super Aguri team bude druhým čisto japonským tímom v seriáli MS F1 po Toyote. Svoje oficiálne sídlo bude mať v Tokiu, ale hlavný stan rozložia technici v anglickom grófstve Oxfordshire v bývalých budovách stajne Arrows.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stroj Realu Madrid sa rozbieha
<< predchádzajúci článok
Slovensko v kvalifikácii ME "21" so Španielskom a Albánskom

Super Aguri team jedenástym účastníkom MS formuly 1 - diskusné fórum čitateľov