11. januára 2008

Superkombinácia vo Wengene pre Francúza Grangea

Víťazom superkombinácie mužov v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov vo švajčiarskom Wengene sa stal prekvapujúco Jean-Baptiste Grange.

MELBOURNE 11. januára (WEBNOVINY) - Víťazom superkombinácie mužov v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov vo švajčiarskom Wengene sa stal prekvapujúco Jean-Baptiste Grange. Dvadsaťtriročný Francúz figuroval po úvodnej zjazdárskej časti až na 27. mieste, ale skvelou jazdou v slalome napokon zvíťazil s náskokom 6 stotín sekundy pred úradujúcim majstrom sveta, Švajčiarom Danielom Albrechtom. Tretie miesto si vybojoval Američan Bode Miller (+0,51). Štvrtý skončil Rakúšan Benjamin Raich, ktorý si poistil líderskú pozíciu vo Svetovom pohári. Grange si vybojoval druhé víťazstvo v pretekoch Svetového pohára v kariére, keď predtým triumfoval pred necelým mesiacom v slalome v talianskej Alta Badii. Superkombinácia mužov (zjazd + slalom) - Wengen (Švajč.): 1. Jean-Baptiste Grange (Fr.) 2:20,61 min (1:36,40+44,21), 2. Daniel Albrecht (Švajč.) +0,06, 3. Bode Miller (USA) +0,51, 4. Benjamin Raich (Rak.) +0,55, 5. Ted Ligety (USA) +0,58, 6. Markus Larsson (Švéd.) +0,63, 7. Ivica Kostelič (Chorv.) +0,75, 8. Mario Matt (Rak.) +1,01, 9. Natko Zrnčič-Dim (Chorv.) +1,68, 10. Peter Fill (Tal.) +2,27. SITA/AP