28. apríla 2007

Švajčiari tesne pokorili Lotyšov

V úvodnom stretnutí A-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve zdolalo Švajčiarsko len tesne výber Lotyšska, keď všetko podstatné sa udialo v druhej tretine. Skóre duelu otvoril v 29. ...

MOSKVA 28. apríla (WEBNOVINY) - V úvodnom stretnutí A-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve zdolalo Švajčiarsko len tesne výber Lotyšska, keď všetko podstatné sa udialo v druhej tretine. Skóre duelu otvoril v 29. minúte Darzins, ktorý využil zmätok v obrane Švajčiarov. O sedem minút neskôr však už svietil na ukazovateli skóre nerozhodný výsledok, keď vyrovnal Wichser, ktorému asistoval Jeanin. Päťdesiat sekúnd pred koncom druhej tretiny strelil rozhodujúci gól Wichser, ktorému nahrával strelec prvého švajčiarskeho gólu Jeanin. V tretej tretine hrali Lotyši dvakrát presilovku, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

A-skupina (Chodynka):
Švajčiarsko - Lotyšsko 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 36. Wichser (Jeannin), 40. Jeannin (Wichser) - 29. Darzins (Berzinš)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pellerin (Kan.) - Kicha (Ukr.), Pouzar (ČR), 6668 divákov

Švajčiarsko: Hiller - Steinegger, Gerber, Blindenbacher, Streit, Vauclair, Bezina, Forster - Reichert, Ambuhl, Ruthemann - Wirz, diPietro, Camichel - Wichser, Lemm, Sannitz, Jeanin - Sprunger, Monnet, Della Rossa
Lotyšsko: Naumovs - Pujacs, Galvinš, Saviels, Rekis, Lavinš, Sorokins, Tribuncovs, Jerofejevs - Tambijevs, Semjonovs, Niživijs - Cipulis, Vasiljevs, Daugavinš - Redlihs, Berzins, Darzins - Macijevskis, Širokovsk, Pantelejevs