01. augusta 2011

Švédi dvakrát vyrovnali a stali sa majstrami Európy

Španielski futbalisti sa piaty raz v histórii stali majstrami Európy vo vekovej kategórii do 19 rokov. V pondelňajšom finále kontinentálneho šampionátu U-19 v rumunskej Chiajne pri Bukurešti ...

spain BUKUREŠŤ 1. augusta (WEBNOVINY) - Španielski futbalisti sa piaty raz v histórii stali majstrami Európy vo vekovej kategórii do 19 rokov. V pondelňajšom finále kontinentálneho šampionátu U-19 v rumunskej Chiajne pri Bukurešti zvíťazili nad českými rovesníkmi 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0), pričom dvakrát prehrávali. V riadnom hracom čase vyrovnali päť minút pred koncom Jon Aurtenetxe, hoci dosť dobre ani nevedel ako, a o obrat sa v druhej štvrťhodine predĺženia postaral dvoma presnými zásahmi Paco Alcácer.

"Levíčatá" poslal v 52. min do vedenia Ladislav Krejčí, ktorý svoju individuálnu akciu šikovne zakončil krížnou prízemnou strelou ľavačkou z hranice pokutového územia pomedzi dvoch zadákov súpera k vzdialenejšej ľavej žrdi. Tlak hráčov z krajiny úradujúcich majstrov sveta v seniorskej kategórii však vyústil do vyrovnania v 85. min, keď po rohovom kope obranca Aurtenetxe šťastne tečoval pokus Rubéna Parda z 20 metrov.

V predĺžení sa znova blysol Krejčí, ktorý - opäť na ľavej strane - vyškolil defenzívu Španielov a jeho perfektnú spätnú prihrávku do územia okolo bieleho bodu nemohol nedoťuknúť Patrik Lácha. Mladíci z Pyrenejského polostrova aj v tomto prípade efektívne kontrovali: rýchle hlavičkové vysunutie od Álvara Moratu poza obranu nekompromisne zužitkoval Paco Alcácer. Rovnaký hráč potom "odmietol" črtajúci sa rozstrel z 11 m, keď znova pozične skvele čítal hru a po českej strate lopty v strede ihriska pohotovo využil kolmicu vzduchom od Parda do nesformovanej zadnej línie.