Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. apríla 2011

Sýkorovci ostávajú za mrežami, rozhodol Najvyšší súd SRPäť členov skupiny takzvaných sýkorovcov, ktorí čelia obvineniam z úkladnej vraždy v štádiu pokusu, ostáva za mrežami. Na dnešnom neverejnom zasadnutí o tom rozhodol ...Zdieľať
kuklaci Foto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) - Päť členov skupiny takzvaných sýkorovcov, ktorí čelia obvineniam z úkladnej vraždy v štádiu pokusu, ostáva za mrežami. Na dnešnom neverejnom zasadnutí o tom rozhodol Najvyšší súd SR.


Agentúru SITA o tom informoval hovorca NS SR Michal Jurči. Senát NS zamietol ich sťažnosť proti väzbe, do ktorej ich cez víkend poslal Špecializovaný trestný súd v Pezinku.

Ten o väzbe rozhodol pre obavy z pokračovania trestnej činnosti, Najvyšší súd SR dnes pridal aj ďalší dôvod, ktorým je možné ovplyvňovanie svedkov. Pätica čelí obvineniam z prípravy vraždy Martina H. Zadržali ich vo štvrtok 25. marca po jednej z najväčších policajných akcií v hlavnom meste, zameraných na organizovaný zločin. Policajti vtedy zadržali sedem mužov, medzi nimi bol údajne aj Martin H., ktorý mal byť ich obeťou. Päť zo zadržaných mužov polícia obvinila. Išlo o údajného bosa Ladislava B., Juraja B., Viliama R., Richarda Š. a Filipa N. V prípade odsúdenia im hrozí väzenie na 25 rokov až doživotie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rozsah verzií pri vyšetrovaní vraždy Ernesta Valka sa zužuje
<< predchádzajúci článok
IKEA a BROZ podporujú prirodzené lesy na Slovensku