Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. apríla 2010

Symfonické koncerty Slovenskej filharmónieSymfonické koncerty si pre svojich priaznivcov pripravili vo štvrtok a piatok Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor a sólisti v historickej budove Slovenského ...Zdieľať
sndBRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) - Symfonické koncerty si pre svojich priaznivcov pripravili vo štvrtok a piatok Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor a sólisti v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Pod taktovkou stáleho hosťujúceho dirigenta Slovenskej filharmónie Leoša Svárovského na úvod večerov zaznie Talianske capiriccio op. 45 Pjotra Iľjiča Čajkovského. Nasledovať budú dve sólové skladby pre violončelo - Klid Antonína Dvořáka a Variácie na rokokovú tému P. I. Čajkovského. Violončelové party zaznejú v interpretácii mladého nemeckého umelca Daniela Müllera-Schotta, víťaza Čajkovského súťaže v Moskve. Koncert uzavrú ruské diela - najslávnejšie zbory z opier Modesta Petroviča Musorgského. So Slovenským filharmonickým zborom sa sólovo predstavia mezzosopranistka Eva Garajová a barytonista Sergej Tolstov v zboroch Musorgského. Koncerty v sídle národného divadla na Hviezdoslavovom námestí sa začnú o 19:00. Vstupenky sú v predaji v pokladnici filharmónie cez pracovné dni a hodinu pred koncertom.


Ako ďalej agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka filharmónie Martina Tolstova, Slovenská filharmónia sa pod taktovkou Leoša Svárovského predstaví na poslednej dvojici koncertov 20. a 21. mája s programom, ktorý bude časťou programu turné orchestra v Japonsku. Orchester sa predstaví v Japonsku už desiaty raz od 30. mája do 20. júna.

Viac o programe Slovenskej filharmónie možno nájsť na webovskej stránke - http://www.filharmonia.sk.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Pohode aj Scissor Sisters a Leftfield
<< predchádzajúci článok
Festival Pohoda: V Trenčíne sa predstavia aj Scissor Sisters a Leftfield