Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. októbra 2012

Sýrske lietadlo muselo pristáť, vraj viezlo nelegálny nákladSýrske civilné lietadlo, ktoré v stredu donútili pristáť Ankare turecké stíhačky, malo na palube nelegálny náklad. Informoval o tom turecký minister zahraničných vecí Ahmet Davutoglu. ...Zdieľať
syria and turecko ANKARA 11. októbra (WEBNOVINY) - Sýrske civilné lietadlo, ktoré v stredu donútili pristáť Ankare turecké stíhačky, malo na palube nelegálny náklad. Informoval o tom turecký minister zahraničných vecí Ahmet Davutoglu.


Podľa jeho vyjadrenia, ktoré citovala štátna tlačová agentúra Anadolu, lietadlo smerujúce z Moskvy do Damasku prepravovalo "nelegálny náklad, ktorý mal byť nahlásený". Dodal, že turecké orgány pri kontrole zhabali "prvky, ktoré je možné považovať za nežiaduce".

Davutoglu neuviedol žiadne podrobnosti, poznamenal však, že v prípade nálezu zbraní bude Ankara postupovať v súlade s medzinárodným právom. Spravodajský kanál NTV medzitým informoval, že zhabaný náklad by mohli tvoriť časti rakiet.

Lietadlo typu A320 okrem nákladu prepravovalo aj 35 cestujúcich, medzi ktorými bolo údajne 17 občanov Ruska. Podľa informácií, ktoré zverejnila tlačová agentúra Interfax, sa ruské veľvyslanectvo v Ankare obrátilo na tureckú vládu s požiadavkou, aby okolnosti incidentu vysvetlila.

Napätie medzi Tureckom a Sýriou je momentálne vysoké. Obe krajiny si vymenili v posledných dňoch niekoľko cezhraničných palieb, pričom Ankara posilnila vojenskú prítomnosť pozdĺž spoločnej hranice. Turecký parlament navyše minulý týždeň schválil použitie vojenskej sily v zahraničí v prípade ohrozenia krajiny.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
S&P o dva stupne zhoršila úverovú spoľahlivosť Španielska
<< predchádzajúci článok
Nitrianski policajti si posvietia na vodičov častejšie

Sýrske lietadlo muselo pristáť, vraj viezlo nelegálny náklad - diskusné fórum čitateľov