24. decembra 2019

Tatar strelil dva góly pri víťazstve Montrealu

Tomáš Tatar, archívna snímka.

Tomáš Tatar, archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 24. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil v noci na utorok v NHL dva góly. Montrealu Canadiens pomohol k triumfu vo Winnipegu 6:2. Dvadsaťdeväťročný útočník sa presadil po šiesty raz z predchádzajúcich siedmich stretnutí. V tejto sezóne má na konte 15 zásahov, celkovo 32 bodov.

Tatar v 16. minúte vyrovnal v presilovej hre na 1:1 a o 72 sekúnd neskôr dostal svoj tím do vedenia. Na ľade strávil 18:08 minúty a pripísal si aj dva plusové body. Dva góly strelil aj jeho kolega z prvého útoku Phillip Danault. Montreal zvíťazil šiestykrát z ôsmich zápasov.

Obranca Tampy Bay Erik Černák sa na domácom víťazstve nad Floridou 6:1 podieľal asistenciou. Hrdinom Lightning sa stal Nikita Kučerov, ktorý dosiahol tri body (1+2) a pokoril hranicu 500 bodov v profilige.

Boston Bruins bez Zdena Cháru na vlastnom ľade zdolal Washington Capitals 7:3. V domácej bránke dostal prednosť Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom a predviedol 39 zákrokov. Chára absentoval pre menší operačný zákrok čeľuste. V drese hostí Richard Pánik odohral 7:56 minúty bez bodového zápisu.