18. januára 2015

Tatarská omáčka na detroitský spôsob: Tomáš v nočnom zápase exceloval

Útočník Detroitu Red Wings Tomáš Tatar

Útočník Detroitu Red Wings Tomáš Tatar Foto: TASR/AP
New York 18. januára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar exceloval v zápase NHL v noci na nedeľu, v ktorom jeho Detroit doma zvíťazil nad Nashvillom 5:2. Dvadsaťštyriročný krídelník strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu, na konte tak už má v tejto sezóne 20 presných zásahov a 32 bodov. Predátori spoznali chuť prehry opäť po piatich zápasoch.

"Hral som teraz chvíľu s Nyquistom a Sheahanom a hádam je tam medzi nami istá chémia. Celému tímu sa momentálne darí, každá lajna hrá dobre. Je super, ak ste na ľade, darí sa vám a tím vyhráva," povedal pre nhl.com Tatar, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Boston doma prehral s Columbusom, jeho slovenský kapitán Zdeno Chára skončil s jedným mínusovým bodom. Bruins tak ukončili päťzápasovú víťaznú sériu. New York Islanders padol v Montreale 4:6, až do 54. minúty chytal slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorého po šiestom inkasovanom góle vystriedal Chad Johnson. Hrdinom domácich bol český útočník Tomáš Plekanec s dvoma gólmi a dvoma asistenciami. Ostrovania prehrali prvýkrát po posledných štyroch výhrach.

Carolina vyhrala v Ottawe 3:2, jej slovenský zadák Andrej Sekera zaknihoval dva plusové body a na ľade strávil vyše 22 minút. Florida doma prehrala s Edmontonom 2:3 po samostatných nájazdoch, jej slovenský útočník Tomáš Kopecký do štatistík zapísal jeden mínusový bod. Edmonton ukončil negatívnu rekordnú klubovú sériu 14 prehier na ľade súperov.