25. mája 2019

Tatran Prešov získal 15. slovenský titul

Na snímke uprostred s loptou Martin Straňovský (Tatran Prešov), vpravo brankár Ladislav Kovačin (MŠK Považská Bystrica), vľavo jeho spoluhráč Anton Hároník v 3. zápase finále play off Slovak Handball extraligy o majstra SR v ...

Na snímke uprostred s loptou Martin Straňovský (Tatran Prešov), vpravo brankár Ladislav Kovačin (MŠK Považská Bystrica), vľavo jeho spoluhráč Anton Hároník v 3. zápase finále play off Slovak Handball extraligy o majstra SR v hádzanej mužov Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 25. mája 2019 v Prešove. Foto: FOTO TASR – František Iván
Prešov 25. mája (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov obhájili titul majstra Slovenska. V 3. finálovom zápase zdolali MŠK Považská Bystrica 35:23 a získali 15. titul v histórii, z toho 13. za sebou. Finálovú sériu zvládli jednoznačne 3:0 na zápasy - 34:19, 28:22, 35:23. Prešovčania účinkovali v sezóne 2018/2019 opäť aj v medzinárodnej SEHA lige a v Lige majstrov. V nej síce tesne nepostúpili zo základnej skupiny, z 10 zápasov však vyhrali 7, čím si vytvorili vlastné maximum v LM.

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 35:23 (19:10)

zostavy a góly:

Tatran Prešov: Cvitkovič, Čupryna - Rábek 3, Djerič 2, Hrstka 3, Lapajne 3, Krok, Rečičár, L. Urban 8, Číp 6, Kosteski, Vučko 3, Straňovský 2, Butorac 3, Carapkin 2, Gatine

MŠK Považská Bystrica: Biel, Kovačin, Dobroň - Sloboda 1, Bystrický 6, Ivanicja 2, Maliar, Kardoš, Jurák, Tumidalský 4, Briatka 2, Vallo 3, Zábavčík, Hároník 4, Gardian 1, Valášek.

Rozhodovali: Daňo, Sabol, TH: 2/1 - 2/2, vylúčení: 1:2.

/konečný stav série: 3:0, Prešov obhájil titul/

Prešovčania nechceli nič nechať na náhodu a rýchlo viedli 3:0 i 7:1. Prvý polčas bol v ich réžii, viackrát ich podržal brankár Čupryna a do konca prvého polčasu si vytvorili pohodlný 9-gólový náskok (19:10). Hostia v druhom dejstve zdvihli hlavy, pokúsili sa zápas zdramatizovať, ale nepodarilo sa im zastaviť rozbehnutých Prešovčanov. Tí v závere potešili fanúšikov aj exhibičnými prvkami, najmä si však pripísali presvedčivé víťazstvo.