28. júla 2006

Tbiliský tréner Mumladze si myslí, že Artmedia pôjde ďaleko

Slovenský futbalový vicemajster Artmedia Bratislava splnil úlohu favorita a postúpil do 2. predkola Pohára UEFA. Gruzínsky tím WIT Georgia Tbilisi však pre zverencov trénera Adamca nebol ľahkým sústom. ...

TBILISI 28. júla (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový vicemajster Artmedia Bratislava splnil úlohu favorita a postúpil do 2. predkola Pohára UEFA. Gruzínsky tím WIT Georgia Tbilisi však pre zverencov trénera Adamca nebol ľahkým sústom. Po víťazstve 2:0 na domácom trávniku museli Bratislavčania v odvete poriadne zabojovať. V 43. minúte dostali po hlavičke azda najlepšieho hráča domácich Lomaiu gól do šatne, čo je vždy veľmi nepríjemné. Našťastie, Artmedia má kanoniera pohárových predkôl Juraja Halenára, ktorý dve minúty po prestávke schladil očakávaný nápor tbiliského mužstva vyrovnávajúcim gólom. V tej chvíli musel WIT streliť na postup ešte tri góly, čo však pri kvalitách bratislavského mužstva bolo skôr len zbožným želaním domáceho tímu a takmer piatich tisícok jeho verných fanúšikov. Gruzínci už do konca duelu iba premenenou penaltou striedajúceho Razmadzeho upravili stav na konečných 2:1 vo svoj prospech.

"Odvetný duel bol pre nás veľmi náročný, najmä dvojica súperových hráčov Lomaia - Digmelašvili nám robila nemalé problémy. Chcem sa však poďakovať svojim chlapcom za to, že vybojovali postup," vydýchol si po stretnutí v Tbilisi kormidelník Artmedie Jozef Adamec, ktorý sa na pozápasovej tlačovej besede poďakoval WIT-u za korektnú hru a vyzdvihol pekný technický futbal v podaní mladého gruzínskeho mužstva. Známy búrlivák však nezabudol ani na svoj tím a poznamenal, že súčasná Artmedia je možno lepšia ako v minulej sezóne, keď postúpila do hlavnej, skupinovej fázy Ligy majstrov.

Tréner gruzínskeho vicemajstra Nestor Mumladze na tlačovke - ako slušnosť káže - zablahoželal svojmu kolegovi Jozefovi Adamcovi k postupu a vzápätí pridal postreh, že Artmedia to v Pohári UEFA dotiahne ďaleko. Na margo odvetného duelu poznamenal: "Bol to veľmi náročný zápas, pretože Artmedia má kvalitné, technicky výborne vybavené mužstvo. Jej hráči sú navyše atleticky dobre pripravení, čo bolo v tomto počasí výhodou. Vynikala najmä dvojica Oravec - Kozák, ktorých hra sa mi obzvlášť páčila."

Hoci mužstvo WIT Georgia Tbilisi dosiahlo v druhom vystúpení v Pohári UEFA v histórii premiérové víťazstvo (dovtedy 1 remíza, 2 prehry a skóre 1:6), kormidelník Mumladze zostal v hodnotení výkonu svojich zverencov pri zemi. "Chlapci hrali príliš ustráchane, mali pred súperom veľmi veľký rešpekt," skonštatoval.