04. novembra 2010

TENIS: Rybárikovej sezóna sa už skončila

Pre slovenskú tenistku Magdalénu Rybárikovú sa sezóna 2010 už skončila. "Rada by som sa poďakovala všetkým mojim podporovateľom a fanúšikom za to, ...

bez nazvu Magdaléna Rybáriková
Foto: SITA/AP BRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) - Pre slovenskú tenistku Magdalénu Rybárikovú sa sezóna 2010 už skončila. "Rada by som sa poďakovala všetkým mojim podporovateľom a fanúšikom za to, že pri mne stáli počas celého roka," uviedla piešťanská rodáčka na svojej internetovej stránke. Znamená to, že víťazka vlaňajšieho podujatia WTA Tour na tráve v britskom Birminghame sa už nebude pokúšať na úrovni Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) o zlepšenie svojho postavenia vo svetovom rebríčku najmä v súvislosti s januárovými melbournskými grandslamovými Australian Open. Momentálne figuruje na 104. priečke v renkingu (v minulosti už bola aj na 40. mieste), čo by mohlo stačiť na právo štartu priamo v hlavnej súťaži AO, ale nemusí. Rybáriková takto pred rokom hrala na tzv. malých MS WTA Tour na indonézskom ostrove Bali, teraz v utorok prehrala v 1. kole turnaja ITF vo francúzskom Nantes 6:7 (5), 6:7 (5) s "lucky loserkou" Mervanou Jugičovou-Salkičovou z Bosny a Hercegoviny, 565. v počítačovom poradí.