Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. februára 2012

Tento rok popravili v Iraku 51 ľudí, 17 včeraIrak tento rok popravil 51 ľudí, z toho 17 v jediný deň. V stredu o tom informovalo iracké ministerstvo spravodlivosti. Poprava 17 osôb usvedčených z terorizmu a iných trestných činov sa uskutočnila v ...Zdieľať
irak BAGDAD 1. februára (WEBNOVINY) - Irak tento rok popravil 51 ľudí, z toho 17 v jediný deň. V stredu o tom informovalo iracké ministerstvo spravodlivosti. Poprava 17 osôb usvedčených z terorizmu a iných trestných činov sa uskutočnila v utorok.


"Ministerstvo pokračuje vo vykonávaní trestov v súlade s právom a ústavou," cituje vyhlásenie ministra spravodlivosti Hasana aš-Šammáního.

Vysoká komisárka OSN pre ľudské práva Navi Pillayová nedávno vyjadrila znepokojenie nad vysokým počtom popráv v Iraku. Vyslovila obavy, či súdne procesy prebiehajú spravodlivo.

Kritizovala tiež skutočnosť, že veľký rozsah zločinov sa trestá smrťou. V Iraku sa často vykonávajú hromadné popravy - 34 ľudí popravili 19. januára, ďalších 17 včera. Za celý minulý rok uskutočnili 68 popráv.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia chce pomáhať pri protestoch proti Gorile
<< predchádzajúci článok
Obama by sa mal pratať z cesty, vyhlasuje Romney

Tento rok popravili v Iraku 51 ľudí, 17 včera - diskusné fórum čitateľov