Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

15. apríla 2010

The Avengers bude režírovať Joss WhedonRežisér Joss Whedon je v záverečnej fáze rokovaní o réžii filmovej adaptácie komiksu The Avengers o tíme superhrdinov spoločnosti Marvel. Meno filmového tvorcu, ...Zdieľať
whedon Joss Whedon

Foto: SITA, AP
BRATISLAVA 15. apríla (WEBNOVINY) - Režisér Joss Whedon je v záverečnej fáze rokovaní o réžii filmovej adaptácie komiksu The Avengers o tíme superhrdinov spoločnosti Marvel. Meno filmového tvorcu, ktorý stál napríklad za seriálmi Buffy, premožiteľka upírov (1997 - 2003) či Firefly (2002 - 2003), sa v súvislosti s Avengers na webe po prvý raz objavilo začiatkom mesiaca. Spoločnosť Marvel informácie nekomentovala.

Snímka The Avengers by mala byť vyvrcholením série marvelovských filmov, pretože sa v nej predstavia individuálni hrdinovia ako Hulk, Kapitán Amerika, Iron Man a Thor. Keďže dohody s hlavnými predstaviteľmi samostatných filmov už počítali s nakrúcaním Avengers, očakáva sa, že si vo filme zahrajú Robert Downey Jr. (Iron Man), Chris Evans (Kapitán Amerika) i Chris Hemsworth (Thor). Účasť Edwarda Nortona, ktorý stvárnil Brucea Bannera a jeho alter ego Hulka v snímke Neuveriteľný Hulk (2008), však istá nie je. Dôvodom má byť hercov konflikt so spoločnosťou Marvel počas post-produkcie.

Film The Avengers by mali začať nakrúcať začiatkom roka 2011 a do amerických kín by sa mal dostať v máji 2012. Už na prelome apríla a mája sa do kín na celom svete dostane druhý Iron Man, v Novom Mexiku v súčasnosti nakrúcajú Thora a v lete v Anglicku by sa mala začať produkcia Kapitána Ameriku.

SITA/Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina nadšencov vzkriesila súťaž motokár
<< predchádzajúci článok
Najstaršou akváriovou rybou je asi 43-ročná piraja