Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

08. novembra 2006

Thomas Schmall odchádza z postu predsedu predstavenstva VW SKThomas Schmall (42), predseda predstavenstva Volkswagenu Slovakia, a.s. odchádza zo Slovenska k 1. 1. 2007, aby zaujal post prezidenta spoločnosti Volkswagen do Brasil po H.-C. Maergnerovi, ktorý odchádza ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. novembra (WN/PR) - Thomas Schmall (42), predseda predstavenstva Volkswagenu Slovakia, a.s. odchádza zo Slovenska k 1. 1. 2007, aby zaujal post prezidenta spoločnosti Volkswagen do Brasil po H.-C. Maergnerovi, ktorý odchádza do dôchodku. Stane sa tak v poradí trinástym prezidentom tejto juhoamerickej spoločnosti. Thomas Schmall pôsobil vo Volkswagene Slovakia od roku 2003 ako člen predstavenstva zodpovedný za technickú oblasť. Od mája 2005 zastával post predsedu predstavenstva. Jeho pozíciu po odchode zaujme Andreas Tostmann z Volkswagenu z Južnej Afriky.

Andreas Tostmann (44) vyštudoval hospodársku univerzitu a strojárstvo na Technickej univerzite Braunschweig v Nemecku. V koncerne Volkswagenu pôsobí od roku 1990, kde prešiel viacerými pozíciami. Naposledy bol od roku 2001 poverený vedením závodu v nemeckom Salzgitteri. Od roku 2004 riadi závod v Juhoafrickej republike.

Kontakt:

VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s.

Ing. Silvia Nosálová

Útvar komunikácie/PR

Tel.: 02/6964 2038

Fax: 02/6964 2339

mailto: silvia.nosalova@volkswagen.sk

VOLKSWAGEN SLOVAKIA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská národná galéria pozýva späť do múzea (umenia)
<< predchádzajúci článok
Lindsay Lohan neznáša povesť večierkového dievčaťa

Thomas Schmall odchádza z postu predsedu predstavenstva VW SK - diskusné fórum čitateľov