11. marca 2009

Tím SR do 20 rokov prehral zo Slovinskom

Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov prehrala v stredu v rámci medzinárodného turnaja "Mirop Cup 2008/2009" na ihrisku Národného tréningového centra SFZ v Senci s rovesníkmi zo Slovinska 1:2 (0:1). ...

SENEC 11. marca (WEBNOVINY) - Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov prehrala v stredu v rámci medzinárodného turnaja "Mirop Cup 2008/2009" na ihrisku Národného tréningového centra SFZ v Senci s rovesníkmi zo Slovinska 1:2 (0:1). Zverenci hlavného trénera tímu SR do 21 rokov Borisa Kitku, ktorý duel slovenskej "dvadsiatky" v Senci koučoval, inkasovali prvý gól už v prvej polhodine hry. Práve úvodný gól súboja odštartoval zvýšenú aktivitu domácich, ktorá sa však v I. polčase nijako výrazne na výsledku neprejavila.

Po zmene strán sa "kitkovcom" podarilo vyrovnať na 1:1 po presnej strele Dubničana Erika Grendela, ktorý bol na ihrisku iba dve minúty. Hostia zo Slovinska svoje víťazstvo pri Slnečných jazerách potvrdili druhým gólom v 75. min, ktorý dali po opakovanej strele s určitou dávkou šťastia, lebo prvý strelecký pokus Slovincov brankár Chudý vyrazil iba pred seba. Na prehre mladých Slovákov už nič nezmenili ani tri sľubné šance Grendela a spol., ktoré zostali nevyužité. Aj preto sa mužstvu SR do 20 rokov odveta za vlaňajšiu novembrovú prehru 1:4, ktorú utrpeli v slovinskej Lendave, nevydarila.

Výsledok - streda:
SR "20" - Slovinsko "20" 1:2 (0:1) - hralo sa v Senci
Gól SR "20": 54. Grendel
Zostava SR "20": Chudý - Čikoš, T. Hanzel (46. Cseh), Jánošík, Mrva - Ľ. Kolár (52. Grendel), R. Procházka, K. Kuzma (80. Chmelík), Gergel - Sylvestr (56. Štepanovský), Michal Ďuriš (62. Škutka)

Boris Kitka (hlavný tréner SR do 21 rokov): "Stretnutie so Slovincami veľmi jasne ukázalo, že ak chceme na medzinárodnej úrovni aj v tejto vekovej kategórii dosahovať dobré výsledky, musíme sa vyvarovať hrubých chýb v obrane a najmä musíme dokázať premieňať vyložené šance. V súboji so Slovincami, ktorí hrajú obdobným štýlom ako naši najbližší kvalifikační súperi o postup na ME hráčov do 21 rokov Chorvátsko a Srbsko, sme pykali najmä za hrubé chyby v obrane. Dvakrát sme súperovi prakticky nahrali na gól, preto sme toto meranie síl nemohli vyhrať. Navyše v druhom polčase sme si vypracovali tri čisté možnosti na skórovanie, ale na výsledku sa to vôbec neprejavilo. Takže máme čo zlepšovať aj v tejto vekovej kategórii."