Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

13. mája 2020

Tohtoročné leto bude mimoriadne horúce, predpovedajú meteorológoviaSvetová meteorologická organizácia (WMO) počíta v nadchádzajúcich mesiacoch v Európe a zvyšku severnej hemisféry, ale aj v trópoch, s nadpriemernými teplotami. Vyplýva to z modelových výpočtov, o ktorých ...Zdieľať
teplomer horucavy 676x451 13.5.2020  - Svetová meteorologická organizácia (WMO) počíta v nadchádzajúcich mesiacoch v Európe a zvyšku severnej hemisféry, ale aj v trópoch, s nadpriemernými teplotami. Vyplýva to z modelových výpočtov, o ktorých organizácia informovala v utorok vo svojom sídle v Ženeve.


Priemerné globálne teploty v januári, februári a marci sa podľa predbežných vyhodnotení pohybovali v blízkosti rekordných hodnôt. Apríl bol pritom taký teplý ako doteraz najteplejší apríl od začiatku meraní. Ten zaznamenali v roku 2016.

Vtedy však počasie ovplyvňoval klimatický fenomén El Niňo, ktorý prostredníctvom vysokých teplôt vôd v Pacifiku ovplyvňuje veľkú časť podnebia na Zemi. V nadchádzajúcich mesiacoch sa však takýto jav neočakáva.


Zdroj: Webnoviny.sk - Tohtoročné leto bude mimoriadne horúce, predpovedajú meteorológovia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Právnická firma zastupujúca viacero celebrít prišla o citlivé dáta, za ich vrátenie má zaplatiť
<< predchádzajúci článok
Oslavy letného slnovratu pri Stonehenge zrušili, východ slnka odvysielajú naživo na webe

Tohtoročné leto bude mimoriadne horúce, predpovedajú meteorológovia - diskusné fórum čitateľov