29. marca 2007

Toronto preskočilo po priamom súboji v tabuľke Miami

V priamom súboji o tretie miesto v tabuľke Východnej konferencie sa v stredu v zámorskej NBA stretli Toronto a Miami. Raptors po výbornom úvode zápasu napokon dotiahli duel do víťazného konca a ...

NEW YORK 29. marca (WEBNOVINY) - V priamom súboji o tretie miesto v tabuľke Východnej konferencie sa v stredu v zámorskej NBA stretli Toronto a Miami. Raptors po výbornom úvode zápasu napokon dotiahli duel do víťazného konca a preskočili tak v tabuľke svojho južanského rivala. Za takýchto okolností by sa tieto dva tímy stretli aj v prvom kole blížiaceho sa play off a Toronto by hralo prvé dva duely vo svojom Air Canada Centre. „Chceme mať výhodu domáceho prostredia. Máme množstvo hráčov bez skúseností v play off vrátane mňa, preto bude lepšie rozhodnúť sériu na domácom ihrisku,“ povedal po zápase Chris Bosh, ktorý sa vo svojich 23 rokoch stal hráčom s najväčším počtom double-double v kariére v tíme Toronta. „Som na to hrdý a chcem ich získať toľko, že to nebude možné dobehnúť,“ neskromne poznamenal talentovaný mladík, ktorý počtom 111 double-double prekonal o 15 rokov staršieho Antonia Davisa. Až šesť hráčov Toronta nastrieľalo súperovi dvojciferný počet bodov a Raptors tak aj bez Bargnaniho a Garbajosu ukončili štvorzápasovú neúspešnú sériu s Heat. Najvýraznejšie sa strelecky o víťazstvo pričinil Anthony Parker s 20 bodmi.

Prekvapenie sa zrodilo v New Yorku, kde Knicks zaskočili Cleveland a vyhrali 97:93. V rozhodujúcej poslednej štvrtine sa darilo Eddymu Currymu, ktorý v nej strelil 13 zo svojich 25 bodov v zápase a keď Stephon Marbury premenil 8,5 sekundy pred koncom trojkový pokus, o osude súboja bolo rozhodnuté. New York tak vyhral dôležitý zápas v boji o play off, keď momentálne mu chýbajú na ôsme Orlando dva víťazné zápasy s jedným duelom k dobru. V ďalšom dueli spel vývoj k ďalšiemu prekvapeniu, keď San Antonio prehrávalo pred poslednou časťou hry s New Orleans 66:75. To však nebol nedostihnuteľný náskok, čo Spurs dokázali a napokon vyhrali 92:88, keď najvýraznejším výkonom sa predviedol Tim Duncan s 31 strelenými bodmi. Spurs v poslednej štvrtine výrazne zlepšili najmä obrannú fázu hry, súperovi dovolili streliť iba 13 bodov. Hráčov LA Clippers musí mrzieť tretia štvrtina duelu s Houstonom, v ktorej strelili iba 12 bodov a dovolili súperovi „utiecť“ na rozdiel 9 bodov, čo už skúsení Rockets dokázali v poslednej časti riadneho hracieho času premeniť na víťazstvo 92:87. Najväčšmi sa o víťazstvo „rakiet“ pričinili Tracy McGrady s 27 bodmi a Jao Ming s o tri body nižším skóre a s 15 doskokmi. Clippers najbližšie cestujú v piatok na ihrisko Sacramenta, kde prehrali už 17 zápasov v rade, Rockets prakticky zostávajú v Staples Center, kde v ten istý deň odohrajú duel s Lakers. V ďalších dvoch dueloch sa trápili v domácom prostredí už istí postupujúci s tímami z poslednej tretiny tabuľky Východnej konferencie. Washington musel s Philadelphiou bojovať o víťazstvo do posledných sekúnd, keď sa 76ers snažili v štvrtej štvrtine zmazať 10-bodové manko z predchádzajúceho priebehu duelu. Do zostavy Wizards sa po šiestich zápasoch vrátil Caron Butler a hneď sa do štatistík zapísal výborným 21-bodovým výkonom, keď o sedem bodov zaostal za svojím spoluhráčom a najlepším strelcom duelu DeShawnom Stevensonom. Aj tieto výkony tak zabezpečili pre tím z hlavného mesta USA výhru 111:108. Líder Západnej konferencie Dallas si skoro vylámal zuby na 14. tíme Východnej konferencie Milwaukee, pretože ho súper zaskočil najmä v druhej časti hry. Michael Redd sa v drese Bucks stal najlepším strelcom stredajšieho večera s 34 bodmi, ani to však napokon nezabránilo Mavericks v ceste za 60. víťazstvom v sezóne, čo sa im podarilo po tretíkrát v histórii klubu. Víťazstvo 105:103 bolo zároveň ôsmym v rade.

V nesmierne dôležitom súboji New Jersey s Indianou sa bližšie k play off posunuli po víťazstve 118:94 domáci Nets s vynikajúcim výkonom nováčika Josha Boonea, ktorý sa stal najlepším strelcom duelu s 22 bodmi. Utah oslávil 65. narodeniny trénera Jerryho Sloana víťazstvom nad Minnesotou v pomere 108:102 a Jazz sa tak stali istými víťazmi Severozápadnej divízie, Denver nepríjemne zaváhal na svojom ihrisku so Seattlom 97:100, keď v drese Supersonics zažiaril 33 bodmi Rashard Lewis. So svojím postupovým miestom hazarduje Orlando, ktoré prehralo v Bostone po dvojnásobnom predĺžení 96:105 a v poslednom dueli zdolali Charlotte Hornets Atlantu 101:87.

Výsledky - streda:

Washington - Philadelphia 111:108

Najviac bodov: Stevenson 28, C. Butler 21, Arenas 20 - Iguodala 26 (15 asistencií), Dalembert 24, A. Miller 16, štvrtiny: 22:25, 30:24, 31:24, 28:35, 20 173 divákov

Charlotte - Atlanta 101:87

Najviac bodov: G. Wallace 31, M. Carroll 19, Herrmann 13 - Josh Smith 25 (15 doskokov), Marvin Williams (10 doskokov) a S. Stoudamire po 12, štvrtiny: 25:20, 24:24, 26:21, 26:22, 14 470 divákov

Toronto - Miami 96:83

Najviac bodov: A. Parker 20, J. Dixon 18, T. J. Ford 14 - S. O`Neal 17, E. Jones 12, Quinn 11, štvrtiny: 31:15, 27:25, 16:16, 22:27, 19 800 divákov

New York - Cleveland 97:93

Najviac bodov: Curry 25, Frye a Marbury po 16 - L. James 24, Pavlovič 20, Ilgauskas 18, štvrtiny: 24:26, 27:20, 19:23, 27:24, 19 763 divákov

New Jersey - Indiana 118:94

Najviac bodov: Boone 22 (10 doskokov), Nachbar 20, R. Jefferson 14 - Shawne Williams 19, Dunleavy 14, Murphy 13 (14 doskokov), štvrtiny: 32:21, 28:22, 31:23, 27:28, 15 104 divákov

Boston - Orlando 105:96 po predĺžení

Najviac bodov: Pierce 32, A. Jefferson 23 (13 doskokov), Delonte West 17 - Türkoglü a Hill po 20, Battie 13 (11 doskokov), štvrtiny: 24:20, 26:20, 16:23, 17:20 - 7:7, 15:6, 16 012 divákov

San Antonio - New Orleans 92:88

Najviac bodov: Duncan 31, B. Barry 15, Finley 13 - Paul 20, David West 16, Pargo 13, štvrtiny: 18:18, 28:34, 20:23, 26:13, 18 334 divákov

Dallas - Milwaukee 105:103

Najviac bodov: Terry 27, Stackhouse 21, Josh Howard a Nowitzki po 17 - Redd 34, Mo Williams 17, Patterson 16, 32:28, 22:34, 27:22, 24:19, 20 398 divákov

Denver - Seattle 97:100

Najviac bodov: Anthony 28, Nené 17 (13 doskokov), Iverson 14 - Lewis 33 (10 doskokov), Collison 16 (13 doskokov), D. Wilkins a Wilcox po 12, štvrtiny: 35:32, 19:27, 22:22, 21:19, 16 847 divákov

Utah - Minnesota 108:102

Najviac bodov: Boozer 25 (11 doskokov), Okür 23 (12 doskokov), D. Williams 22 (14 asistencií) - Garnett 25, R. Davis 18, Foye 17, štvrtiny: 27:20, 23:34, 24:18, 34:30, 19 911 divákov

LA Clippers - Houston 87:92

Najviac bodov: Brand 24, Hart a Tim Thomas po 16 - McGrady 27, Jao 24 (15 doskokov), Alston 14, štvrtiny: 29:21, 20:21, 12:28, 26:22, 18 605 divákov.