Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

22. decembra 2006

Toyota pravdepodobne prekoná General Motors v roku 2007Japonská automobilka Toyota Motor očakáva, že v budúcom roku vyrobí rekordných 9,42 mil. vozidiel, čo predstavuje nárast o 4 %. Týmto pravdepodobne v budúcom roku prekoná objem výroby americkej ...Zdieľať

NAGOJA 22. decembra (WEBNOVINY) - Japonská automobilka Toyota Motor očakáva, že v budúcom roku vyrobí rekordných 9,42 mil. vozidiel, čo predstavuje nárast o 4 %. Týmto pravdepodobne v budúcom roku prekoná objem výroby americkej automobilky General Motors (GM), ktorá je súčasnosti najväčším výrobcom áut na svete. Prekonať spoločnosť General Motors v nie je cieľom spoločnosti, povedal riaditeľ Toyoty Katsuaki Watanabe. Dôležité je podľa neho zvyšovanie kvality produktov, čo bude najväčšou prioritou spoločnosti.

General Motors neposkytuje odhady predaja a výroby na ročnej báze, ale na základe jeho celkovej produkcie od januára do septembra spolu so štvrtým kvartálom 2006, predpokladá výrobu v objeme 9,168 mil. vozidiel.

Prostredníctvom modelov Camry, Yaris a Prius, obľúbených hybridných áut, japonská firma v USA prekonala aj spoločnosť Daimler Chrysler.

SITA/ Reuters/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do decembra sa predalo cez 4,1 mil. diaľničných známok
<< predchádzajúci článok
Čisté ceny pohonných hmôt v SR nepatrne vzrástli