Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

24. októbra 2021

Trápi vás ráno neutíchajúci kašeľ? Pomôže vám tento elixírKašeľ môže byť veľmi nepríjemný.Zdieľať
Trápi vás ráno neutíchajúci kašeľ? Pomôže vám tento elixír

Každý z nás niekedy zažil situáciu, keď sedel napríklad v autobuse alebo čakárni plnej ľudí a v krku ho dráždil nepríjemný kašeľ. Neustále pokašliavanie lezie na nervy a súčasne vzbudzuje obavy, aby sme nenakazili svoje okolie. Takýto kašeľ môže byť výsledkom respiračných ochorení. Ak kašlete ráno a tento kašeľ nemôžete utíšiť, je potrebné siahnuť po nejakom účinnom lieku.

Sekréty v dýchacích cestách

Sekrét alebo tiež hlien, produkujú samotné pľúca. A to nielen v prípade choroby, ale aj v dôsledku nesprávneho zdravotného štýlu, ako je fajčenie alebo pobyt v prašnom alebo zafajčenom prostredí. Táto sekrécia je nepríjemná, ale má svoju dôležitú úlohu. Má zachytiť patogény a alergény, ktoré potom kašľaním vypudzuje z pľúc von. Niekedy ale nie je možné všetky hlieny vypudiť z pľúc a potom môžu vznikať také problémy, ako je dlhotrvajúci a neutíšiteľný kašeľ, dýchavičnosť či šelest na pľúcach.

Kloktanie kurkumy

Kurkuma je veľmi dôležitou potravinou, ktorá nám môže pomôcť pri rade ochorení, pretože posilňuje funkciu imunitného systému. Obsahuje totiž kurkumín, ktorý má antiseptické a antibakteriálne účinky. Do teplej vody vmiešajte lyžičku kurkumy a pol lyžičky soli. Premiešajte a kloktajte trikrát denne po dobu jednej až troch minút.

Inhalácia bylinkovej pary

Ďalšou možnosťou, ako sa zbaviť nepríjemného ranného kašľa, je inhalovať bylinky v horúcom kúpeli. Tú si pripravíte tak, že vezmete veľký hrniec, ktorý naplníte vodou. Priveďte ho do varu a vhoďte pol lyžičky tymiánu a pol lyžičky rozmarínu. Chvíľu povarte a potom odstavte. Vezmite si čistý uterák, nahnite sa nad hrniec s horúcou vodou a uterák si prehoďte cez hlavu. Zhlboka vdychujte paru, ktorá vychádza z hrnca. Pre dosiahnutie úspechu je vhodné túto metódu opakovať dvakrát denne. Avšak pozor, niektoré bylinky (ako je napríklad rozmarín) môžu byť nebezpečné v raných fázach tehotenstva.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obľúbenosť politikov sa dá merať aj počtom fanúšikov na sociálnych sieťach. Kto je ich kráľom?
<< predchádzajúci článok
Film slovenského režiséra Kerekesa získal cenu na festivale v Chicagu