Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. marca 2012

Tretiu stoličku podpredsedu parlamentu má obsadiť opäť ženaPodpredsedníčkou parlamentu bude aj krajská šéfka Smeru-SD v Banskej Bystrici Jana Laššáková. Agentúre SITA to potvrdili viacerí politici Smeru-SD. Smer-SD tak nominuje na dve ...Zdieľať
lassakova BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) - Podpredsedníčkou parlamentu bude aj krajská šéfka Smeru-SD v Banskej Bystrici Jana Laššáková.


Agentúre SITA to potvrdili viacerí politici Smeru-SD. Smer-SD tak nominuje na dve podpredsednícke kreslá v zákonodarnom zbore dve ženy.

Už v utorok agentúra SITA ako prvá informovala, že podpredsedníčkou NR SR bude Renáta Zmajkovičová. Laššáková je poslankyňou od roku 2002. V minulosti bola predsedníčkou výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu. Predsedom NR SR sa má stať Pavol Paška.

Dvoch podpredsedov okrem Smeru má navrhnúť opozícia. KDH nominuje na podpredsednícke kreslo predsedu strany Jána Figeľa. Druhého podpredsedu za opozíciu navrhli Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Je ňou Erika Jurinová. Nové vedenie parlamentu vrátane podpredsedov bude voliť plénum NR SR na ustanovujúcej schôdzi, ktorá bude v stredu 4. apríla.

V Smere-SD sa diskutuje stále o obsadení niektorých ministerstiev. Ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny sa má stať podľa informácií agentúry SITA generálny manažér strany Ján Richter. Štátnym tajomníkom v tomto rezorte má byť Branislav Ondruš. Ministrom obrany sa má stať niekto z dvojice Peter Pellegrini a Martin Glváč.

Smer-SD už avizoval, že navrhne na post ministra spravodlivosti šéfa Slovenskej advokátskej komory Tomáša Borca. Fico tiež v médiách potvrdil, že ministrom financií bude Peter Kažimír, zdravotníctva Zuzana Zvolenská, diplomaciu bude viesť Miroslav Lajčák, školstvo Dušan Čaplovič, kultúru Marek Maďarič a rezortu vnútra bude šéfovať Robert Kaliňák.

Podľa informácií agentúry SITA sa ministrom dopravy má stať Ján Počiatek a ministrom pôdohospodárstva Stanislav Becík, ktorý už tento rezort raz viedol ako nominant Ľudovej strany - HZDS.

V Smere-SD majú na zostavenie vlády čas do piatka, keď zloženie nového kabinetu formálne schváli predsedníctvo strany, ktoré bude rokovať v Banskej Bystrici. Následne mená Fico oznámi prezidentovi SR.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Oficiálnym zástupcom opozície bude Sýrska národná rada
<< predchádzajúci článok
Ceny zlata ustúpili z dvojtýždňových maxím

Tretiu stoličku podpredsedu parlamentu má obsadiť opäť žena - diskusné fórum čitateľov