18. marca 2017

Triatlonista Varga je po druhom dni Super League na treťom mieste

Slovenský triatlonista Richard Varga (vpravo).

Slovenský triatlonista Richard Varga (vpravo). Foto: TASR/AP
Hamilton Island 17. marca (TASR) - Slovenský triatlonista Richard Varga je po druhom dni podujatia Super League v austrálskom Hamilton Island na priebežnom treťom mieste.

V sobotu bola najskôr na programe individuálna cyklistická časovka, po ktorej pretekári štartovali do disciplíny "Equalizer" podľa časových odstupov. Varga štartoval z osemnásteho miesta so stratou 43 sekúnd. Po plávaní sa posunul na 13. miesto, po následnom behu bol štrnásty. Po druhom plávaní bol už tretí, v predposlednej disciplíne, ktorou bola opäť cyklistika, skončil na ôsmej priečke. Záver patril behu a v ňom si slovenský reprezentant zabezpečil konečnú siedmu priečku. Do celkového hodnotenia si tak pripísal 12 bodov.

Výsledky 2. dňa - "Equalizer" (plávanie – beh – plávanie – cyklistika – beh): 1. Richard Murray (JAR) 20 b., 2. Jake Birtwhistle (Austr.) 18, 3. Mario Mola (Šp.) 16, ... Richard VARGA (SR) 12

Poradie po 2. dni:

1. Murray 40 b.
2. Mola 31
3. VARGA 30

Fantastické! Farkašová a Haraus získali veľké krištáľové glóbusy za prvenstvo vo Svetovom pohári