15. februára 2007

Trio Slovákov do hlavnej súťaže slalomu v zjazdovom lyžovaní

V hlavnej súťaži v slalome na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare sa predstavia všetci traja slovenskí reprezentanti. Trio Jaroslav Babušiak, Ivan Heimschild a Peter Lubellan ...

AARE 15. februára (WEBNOVINY) - V hlavnej súťaži v slalome na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare sa predstavia všetci traja slovenskí reprezentanti. Trio Jaroslav Babušiak, Ivan Heimschild a Peter Lubellan si vybojovalo vo štvrtok v kvalifikácii postup medzi 75 najlepších. Víťazom kvalifikácie sa stal Fín Tuukka Kaukoniemi. Dvadsaťjedenročný Severan, ktorý už má aj skúsenosti so Svetovým pohárom, vyhral s jasným náskokom 1,02 sekundy pred Chorvátom Natkom Zrnčičom-Dimom, tretí Anton Konovalov z Ruska zaostal o 1,42 sekundy.

Najlepší zo Slovákov Babušiak obsadil 6. miesto (2,27 s), keď si oproti prvému kolu polepšil v druhom deviatou najrýchlejšou jazdou o dve priečky. Ivan Heimschild skončil celkovo na 15. pozícii (+3,83). Obaja základ úspechu položili už v prvom kole a v druhom to istou jazdou potvrdili. Peter Lubellan bol síce po prvej časti na nepostupovom 27. mieste, ale v 2. kole zajazdil ôsmy najrýchlejší čas a posunul sa na konečnú 19. pozíciu.

V hlavnej súťaži slalomu mužov, ktorá sa uskutoční v sobotu 17. februára, malo istú účasť 50 najlepších zjazdárov podľa FIS rebríčka. O ďalších 25 miesteniek sa bojovalo v kvalifikácii.

Suverénny víťaz prvého kola Dalibor Šamsal z Chorvátska, takmer nepostúpil. Po chybe vypadol z rytmu, musel sa vrátiť, zaostal za Kaukoniemim o 6,74 sekundy, ale napokon sa kvalifikoval ako posledný dvadsiatypiaty.

Výsledky - majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní v Aare (Švéd.):

Kvalifikácia slalomu - konečné poradie: 1. Tuukka Kaukoniemi (Fín.) 1:57,14, 2. Natko Zrnčič-Dim (Chorv.) +1,02, 3. Anton Konovalov (Rus.) +1,42, 4. Kryštof Krýzl (ČR) +1,73, 5. Tim Jitloff (USA) +2,17, 6. Jaroslav Babušiak (SR) +2,27, 7. Roger Vidosa (Andorra) +2,56, 8. Dean Todorov (Bulh.) +2,61, 9. Cristian Javier Simari Birkner (Arg.) +2,65, 10. Guillem Capdevila (Šp.) +2,66,... 15. Ivan Heimschild +3,83, 19. Peter Lubellan (obaja SR) +4,70