23. marca 2006

Trio Stümpel, Handzuš a Gáborík s gólom a asistenciou

V piatich stredajších stretnutiach kanadsko-americkej NHL sa bodovo presadila trojica slovenských útočníkov. Florida si proti Washingtonu vďaka trom využitým presilovým hrám pripísala štvrtú výhru v ...

NEW YORK 23. marca (WN/SITA) - V piatich stredajších stretnutiach kanadsko-americkej NHL sa bodovo presadila trojica slovenských útočníkov. Florida si proti Washingtonu vďaka trom využitým presilovým hrám pripísala štvrtú výhru v rade. Pod tesné víťazstvo 3:2 sa gólom a nezištnou prihrávkou podpísal Jozef Stümpel, čím potvrdil výbornú fazónu, keď v posledných deviatich zápasoch nazbieral dovedna 17 bodov. “S každým víťazným zápasom sa posúvame bližšie a bližšie. Stále dúfame a urobíme pre to všetko,” vyjadril sa slovenský center, ktorého tím ešte nestratil šancu na postup do play off. Capitals tak proti “panterom” ťahali za kratší koniec povrazu aj v siedmom tohtosezónnom meraní síl. New York Rangers privítali v Madison Square Garden divízneho rivala z Philadelphie a od prehry ich nezachránil ani hetrik najproduktívnejšieho muža súťaže Jaromíra Jágra. “Jazdci” ešte necelé 4 minúty pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky viedli 2:1. Potom však prišiel kľúčový okamih zápasu, keď Ryan Hollweg nešetrne narazil hosťujúceho útočníka R.J. Umbergera na mantinel, za čo inkasoval 5 minútový trest a putoval pod sprchy. “Letci” ponúknutú príležitosť dokonale využili. Ešte pred prvým odchodom do kabín dvakrát skórovali, raz z hokejky slovenského centra Michala Handzuša, a otočili vývoj stretnutia. “Museli sme to využiť. Keby sa počas tých piatich minút ubránili, všetka výhoda by bola na ich strane,” povedal hviezdny center hostí Peter Forsberg. Domácim sa aj napriek snahe už v ďalšom priebehu vyrovnať nepodarilo. Účet stretnutia potom v závere gólom do prázdnej bránky uzatvoril po Handzušovej asistencii Sami Kapanen. Philadelphia tak zvíťazila u svojho aktuálneho súpera už tretíkrát v rade a navyše sa Rangers v tabuľke bodovo dotiahla. Ďalší slovenský hokejista, ktorý v noci obohatil svoje individuálne štatistiky o gól a asistenciu, bol pravý krídelník Marián Gáborík, no jeho produktivita Minnesote k výhre nepomohla. “Divosi” po štyridsiatich minútach vyhrávali v Dallase 2:1, keď využili dve početné výhody. “Hviezdy” však v záverečnej časti hry pridali na obrátkach a tromi presnými zásahmi dokonale zvrátili vývoj stretnutia. “Cieľom je vyhrať zápas, pričom máte k dispozícii 60 minút. My sme dnes použili len posledných 20. Pre farbu mojich vlasov by bolo lepšie, keby tomu tak nebolo,” dovolil si zažartovať kouč domácich Dave Tippett. Na ľade Buffala, na ktorého lavičku sa po operácii svojej dcéry už vrátil kormidelník Lindy Ruff, sa v noci predstavila Carolina a po bezgólovej úvodnej časti hry mohli diváci sledovať dve úplne rozdielne tretiny. V druhej si “hurikáni” vypracovali sľubné vedenie 4:0, ktoré však v záverečnej museli urputne brániť. “Šable” sa v posledných dvadsiatich minútach nadýchli k mohutnému náporu a do siete Martina Gerbera nasúkali postupne tri góly, vyrovnať sa im už však nepodarilo. “Na tom nezáleží. Hlavne, že máme dva body,” skomentoval priebeh zápasu útočník hostí Rod Brind’Amour. Colorado v bránke s nováčikom Petrom Budajom doslova premárnilo v Anaheime šancu bodovo sa dotiahnuť na lídra Severozápadnej divízie z Calgary. “Lavíny” vyhrávali po 11. minútach 3:0 a v polovici zápasu ešte 4:1, no ani to im nakoniec nestačilo. “Keď ste vo vedení, tak nemôžete prestať hrať a čakať, že zápas vyhráte,” vyslovil sa pre médiá hosťujúci Ian Laperriere. “Káčeri” v záverečnej tretine zlikvidovali náskok súpera a vynútili si predĺženie. V následnom nadstavenom čase potrestal faul hostí z trestného strieľania Jonathan Hedström a zariadil dvojbodový zisk pre domácich, ktorým si upevnili postupovú pozíciu.

Streda - sumáre:

Anaheim - Colorado 5:4 po predĺžení (1:3, 1:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 16. Getzlaf (Kunitz, Perry), 33. S. Niedermayer (Selänne, Getzlaf), 41. S. Niedermayer (Lupul, McDonald), 48. McDonald (Kunitz, Selänne), 64. Hedström (trestné str.) - 6. Sakic (Liles, R. Blake), 10. McLean (Laaksonen, R. Blake), 11. Laaksonen (McLean, Laperriere), 24. Turgeon (R. Blake). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:29. Brankári: Giguere (11. Bryzgalov) - Budaj. Diváci: 15 623.

Buffalo - Carolina 3:4 (0:0, 0:4, 3:0)

Góly: 43. Pominville (Lydman, Gaustad), 51. Vanek (D. Roy, Afinogenov), 53. Novotný (Briere, Tallinder) - 27. K. Adams (Justin Williams, Brind’Amour), 29. Stillman (Staal, Tverdovskij), 38. Babčuk (Matt Cullen, F. Kaberle), 39. Justin Williams (Brind’Amour). Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 27:25. Brankári: R. Miller - Gerber. Diváci: 18 690.

Dallas - Minnesota 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 20. J. Jokinen (Lehtinen, Mitchell), 44. Lehtinen (Arnott, J. Jokinen), 46. Klemm (J. Jokinen, Modano), 50. S. Barnes (Morrow, Arnott) - 11. GÁBORÍK (P.-M. Bouchard, Foster), 36. Rolston (M. Koivu, GÁBORÍK). Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:17. Brankári: Turco - Fernandez. Diváci: 17 609.

Florida - Washington 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Góly: 21. Nieuwendyk (STÜMPEL, R. Jackman), 27. STÜMPEL (Nieuwendyk, Roberts), 29. Sim (Ch. Gratton, Kwiatkowski) - 19. Willsie (Halpern, Heward), 49. Zubrus (Ovečkin, Muir). Vylúčení: 11:13 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:30. Brankári: Luongo - B. Johnson. Diváci: 14 802.

NY Rangers - Philadelphia 3:6 (2:3, 1:1, 0:2)

Góly: 12. Jágr (Nylander, Ručinský), 17. Jágr (Nylander, Ručinský), 37. Jágr (Ozolinš, Ručinský) - 16. Knuble (Pitkänen, Forsberg), 18. Knuble (Gagne, Pitkänen), 20. HANDZUŠ (Savage, Nedvěd), 26. Gagne, 53. J. Carter (Umberger), 60. S. Kapanen (Hatcher, HANDZUŠ). Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše Hollweg (NY Rangers) na 5 min + DKZ za narazenie zo zadu, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 23:36. Brankári: Lundqvist - Esche. Diváci: 18 200.