22. júla 2008

Trojskokan Vaľukevič druhý v Štokholme, zdolal Olssona

Slovenský rekordér Dmitrij Vaľukevič obsadil v súťaži trojskokanov na utorkovom mítingu IAAF Super Grand Prix DN Galan v Štokholme 2. miesto výkonom 17,01 m z druhej série pokusov. Atléta Spartaka ...

ŠTOKHOLM 22. júla (WEBNOVINY) - Slovenský rekordér Dmitrij Vaľukevič obsadil v súťaži trojskokanov na utorkovom mítingu IAAF Super Grand Prix DN Galan v Štokholme 2. miesto výkonom 17,01 m z druhej série pokusov. Atléta Spartaka Dubnica n/V. zdolal len Rumun Marian Oprea (17,25), Vaľukevič však vo svojich šiestych pretekoch v tohtoročnej sezóne získal skalp olympijského víťaza z Atén Christiana Olssona. Švéd sa do trojskokanského sektoru vrátil po 13-mesačnej pauze zavinenej zranením a skočil rovných 17 metrov. Dvadsaťsedemročný Dmitrij Vaľukevič si na svoje konto si pripísal už 25. preteky v kariére (14. vonku), v ktorých prekonal hranicu 17 metrov. V tomto roku sa mu to podarilo zo 6 štartov tretíkrát. Jeho štokholmská séria: 16,89/+1,5 - 17,01/+1,9 - x - x - 16,72/+1,1 - x. SITA