09. júna 2007

Trojskokan Vaľukevič skočil na mítingu v Žukovskom 16,92 m

Na Memoriáli bratov Znamenských v ruskom meste Žukovskij obsadil slovenský reprezentant Dmitrij Vaľukevič v súťaži trojskokanov 2. miesto v najlepšom tohtoročnom slovenskom výkone 16,92 m. ...

ŽUKOVSKIJ 9. júna (WEBNOVINY) - Na Memoriáli bratov Znamenských v ruskom meste Žukovskij obsadil slovenský reprezentant Dmitrij Vaľukevič v súťaži trojskokanov 2. miesto v najlepšom tohtoročnom slovenskom výkone 16,92 m. Dvadsaťšesťročný zverenec trénera Vitolda Krejera si v druhom štarte v sezóne o 20 cm vylepšil svoj výkon z májového Európskeho pohára klubov v portugalskej Albufeire. Vaľukevič mal iba dva platné pokusy, 16,92 m dosiahol hneď v prvej sérii, pričom mu fúkal protivietor 1 m/s. Vo štvrtej sérii potom ešte pridal 16,77 m (-1,7 m/s). Súťaž trojskokanov vyhral Rus Danil Burkeňa výkonom rovných 17 metrov.

Výsledky:

Muži - trojskok: 1. Danil Burkeňa (Rus.) 17,00, 2. Dmitrij Vaľukevič (SR) 16,92 - slovenský výkon roka, 3. Alexander Sergejev (Rus.) 16,83.