30. septembra 2008

Turnaj WTA Tour - Cibulková sa nestihla adaptovať

Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Porsche Grand Prix v nemeckom Stuttgarte (Tier II, dotácia 650 000 USD, tvrdý povrch v hale) s ...

STUTTGART 30. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Porsche Grand Prix v nemeckom Stuttgarte (Tier II, dotácia 650 000 USD, tvrdý povrch v hale) s takisto nenasadenou Francúzkou Marion Bartoliovou za 73 minút hladko 3:6, 1:6. Zverenkyňa Vladimíra Pláteníka Cibulková, tento týždeň 20. vo svetovom rebríčku, v úvodnom sete proti 14. hráčke renkingu nevyužila brejkbal v piatom geme a hneď v ďalšom stratila svoje podanie. Oba základné údery obojručne hrajúca 23-ročná rodáčka z Le Puy En Velay bez väčších ťažkostí zužitkovala náskok brejku a po 37 minútach premenila prvý setbal. V druhej časti Bartoliová odskočila na príjme v treťom geme na 40:0 a zvládla druhý brejkbal. Takisto druhú šancu nepremrhala za stavu 6:3, 3:1 a ovládla dianie na centrálnom dvorci v Porsche-Arene. Mečbal premenila ako returnujúca. "Dnes sa ukázalo, že v hale je to naozaj niečo úplne iné, keď v nej človek hrá po pol roku. Nedokázala som sa dostatočne adaptovať," povedala D. Cibulková pre agentúru SITA a dodala: "Navyše, Bartoliová dobre podávala i returnovala a mne akosi unikali dôležité loptičky. Od brejku proti mne v šiestom geme išlo všetko hrozne rýchlo. Nepodarilo sa mi vrátiť sa do zápasu proti súperke, pre ktorú takto pod strechou asi ide o najobľúbenejšie podmienky. Zdravotne som, našťastie, v poriadku. Najbližšie budem štartovať v Moskve a potom v Zürichu a Linzi." Devätnásťročná Bratislavčanka Cibulková má proti finalistke vlaňajšieho Wimbledonu Bartoliovej nepriaznivú štatistiku 1:2. V auguste ju v montrealskom semifinále zdolala 4:6, 6:4, 6:3, ale pri ich premiérovom súboji v parížskej hale Bercy na začiatku tejto sezóny v osemfinále prehrala 5:7, 1:6. Medzičasom absolvovala pod strechou už len dva zápasy vo februári v belgických Antverpách. Bartoliová si v stuttgartskom 2. kole zmeria sily s postupujúcou zo stredajšieho duelu medzi sedmičkou žrebu, Ruskou Verou Zvonarevovou, a Slovenkou Danielou Hantuchovou. Dvojhra - 1. kolo: Marion Bartoliová (Fr.) - Dominika Cibulková (SR) 6:3, 6:1 za 73 minút SITA