Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Veda

17. novembra 2007

Tvorcovia ovce Dolly prestali používať embryáBritskí vedci z výskumného tímu, ktorý úspešne vyklonovali ovcu Dolly, ukončili klonovanie s použitím kmeňových buniek embryí. Rozhodli sa pre metódu, pomocou ktorej vytvoria tieto ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Britskí vedci z výskumného tímu, ktorý úspešne vyklonovali ovcu Dolly, ukončili klonovanie s použitím kmeňových buniek embryí. Rozhodli sa pre metódu, pomocou ktorej vytvoria tieto bunky bez využitia zárodkov. Profesor Edinburghskej univerzity Ian Wilmut povedal, že sa rozhodol nepoužiť spôsob, ktorým priviedol na svet najslávnejšiu ovcu. Nový koncept ju ľahšie prijme a navyše je neuveriteľne vzrušujúci. Oznámil, že v budúcnosti budú schopní dosiahnuť rovnaký cieľ bez použitia embryí.

Ian Wilmut sa stal vďaka ovci Dolly celosvetovo známy, ale zároveň ho niektoré náboženské a pro-life združenia kritizovali. Nie všetky štáty povoľujú výskum s pomocou ľudských embryí. Spojené štáty americké podobné metódy obmedzujú, prezident George W. Bush vetoval návrh, ktorý by povolenia rozšíril. Odôvodnil to tým, že takéto výskumy zneucťujú posvätnosť ľudského života.

SITA/AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pozor na nadčasy !
<< predchádzajúci článok
Na architektúru a umelecké odbory sa dá prihlásiť už len pár dní

Tvorcovia ovce Dolly prestali používať embryá - diskusné fórum čitateľov