Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Veda

03. novembra 2019

UKF sa zapojí do Týždňa vedy a technikyIlustračná fotografia.Zdieľať
Ilustračná fotografia. Foto: TASR - Henrich Mišovič
 
Nitra 3. novembra (TASR) – Na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre sa zajtra začne program, ktorým sa všetkých päť fakúlt zapojí do Týždňa vedy a techniky. UKF ponúkne svojim návštevníkom do 10. novembra workshopy, prednášky i viaceré praktické ukážky, ktorými sa pokúsi vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedy. Informovala o tom univerzita.


Fakulta prírodných vied predstaví verejnosti svoje laboratóriá, v ktorých si budú môcť vyskúšať prácu vedcov. Na pripravených prednáškach sa bude hovoriť napríklad o závislosti od nikotínu a marihuany, o liečbe rakoviny i vzdelávaní nadaných žiakov. Fakulta pripravila aj rôzne interaktívne workshopy zamerané na digitálne technológie, GPS, programovanie, spoznávanie matematiky či na ekológiu.

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva zasa pripravila rôzne podujatia, ktoré sa venujú zdraviu detí i seniorov. Zdravotné poradenstvo bude môcť verejnosť využiť v rámci podujatia Deň zdravia v komunite. Literárnu súťaž, besedu i experimentálnu zážitkovú pedagogiku ponúkne svojim návštevníkom fakulta stredoeurópskych štúdií.

Súčasťou Týždňa vedy a techniky tam bude aj gastronomický workshop zameraný na vône a chute Nitrianskeho kraja.

Literárny kvíz, súťaž mladých prekladateľov či najnovšie poznatky o štúdiu cudzích jazykov ponúkne verejnosti filozofická fakulta. Súčasťou podujatí budú aj politologické prednášky a diskusie či podujatia zamerané na poznávanie dejín. Pedagogická fakulta zasa ponúkne workshopy o možnostiach vzdelávania či o úspechoch vo vedecko-výskumnej činnosti doktorandov UKF.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NOVEMBER 89: Išlo o emocionálnu revolúcia, nie ideovú, tvrdí Mikula
<< predchádzajúci článok
Herečka Jane Fonda strávila noc vo väzení, zatkli ju na klimatickom proteste

UKF sa zapojí do Týždňa vedy a techniky - diskusné fórum čitateľov