Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

25. marca 2019

UMELECKÝ SVET SMÚTI: Zomrel známy britský spevák a skladateľ Scott WalkerVo veku 76 rokov zomrel britský spevák a skladateľ Scott Walker. Podľa tlačovej agentúry AFP to v pondelok oznámilo hudobné vydavateľstvo 4AD, ktoré ho označilo za ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann
 
Londýn 25. marca (TASR) - Vo veku 76 rokov zomrel britský spevák a skladateľ Scott Walker. Podľa tlačovej agentúry AFP to v pondelok oznámilo hudobné vydavateľstvo 4AD, ktoré ho označilo za "jedného z najuznávanejších novátorov v prvej línii kreatívnej hudby".


Walker, vlastným menom Noel Scott Engel, sa narodil v USA a neskôr získal britské občianstvo. Kariéru odštartoval v polovici 60. rokov ako spevák popovej skupiny The Walker Brothers, čoskoro si začal paralelne budovať i sólovú dráhu, v ktorej uplatnil avantgardné, experimentálne a psychedelické prvky.Svojou tvorbou ovplyvnil viacero popredných britských interpretov ako David Bowie, Pulp, Radiohead či Bat for Lashes. Walker bol multiinšrumentalistom, hudobným producentom i tvorcom filmovej hudby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V SRo bude medzinárodná súťaž rozhlasových nahrávok folklórnej hudby
<< predchádzajúci článok
Bojnický zámok sa na hodinu ponorí do tmy

UMELECKÝ SVET SMÚTI: Zomrel známy britský spevák a skladateľ Scott Walker - diskusné fórum čitateľov