Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

01. januára 2022

Už nie je možní držať psa na reťazi, napriek kompromisom ide o obrovské víťazstvo pre psyDneškom nadobúda účinnosť novela zákona o veterinárnej starostlivosti, podľa ktorej psy narodené po 1. januári 2022 nebude možné v chovnom zariadení ako napríklad byt, dom, dvor ...Zdieľať
gettyimages 1304878938 676x507 1.1.2022  - Dneškom nadobúda účinnosť novela zákona o veterinárnej starostlivosti, podľa ktorej psy narodené po 1. januári 2022 nebude možné v chovnom zariadení ako napríklad byt, dom, dvor alebo akékoľvek miesto, kde je zviera dočasne alebo trvalo chované, držať uviazané prostriedkom na uväzovanie. V tlačovej správe to pripomína organizácia Sloboda zvierat s tým, že po novom bude možné len krátkodobé uviazanie psa pod dohľadom počas čistenia chovného priestoru, kŕmenia a ošetrovania.


Výnimky zo zákazu tiež budú platiť v prípade chovu alebo držby nebezpečného psa, nie však gravidnej alebo dojčiacej suky, chorého psa a šteňa do šiestich mesiacov veku. Uviazať bude možné aj služobného psa v službách polície, vojakov, colníkov alebo justičnej stráže a tiež psa na osobitný účel, teda záchranárskych, pastierskych alebo napríklad poľovníckych počas stráženia či pracovnej činnosti, na ktorú je pes určený a počas výcviku.

Napriek veľkým kompromisom, ide o obrovské víťazstvo pre psy na Slovensku. Od januára si bude musieť každý, kto plánuje psíka, uvedomiť, že reťaz už nie je cesta," uviedla predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová.

Organizácia zároveň pripomína, že pre psy narodené pred 1. januárom 2022 začína zákon platiť 1. januára 2024. Dvojročné prechodné obdobie má totiž vlastníkom a držiteľom psov dať dostatok času na zmenu chovných podmienok, napríklad postaviť plot.


Zdroj: Webnoviny.sk - Už nie je možní držať psa na reťazi, napriek kompromisom ide o obrovské víťazstvo pre psy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Do kín zamieri film Kryštof, dráma z obdobia tragických 50. rokov
<< predchádzajúci článok
Štátna filharmónia Košice chystá online Novoročný koncert, spievať bude aj operná diva Adriana Kučerová