Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

26. septembra 2020

V amerických prezidentských voľbách bude hlasovať astronautka Kate Rubinsová z vesímruAstronautka amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Kate Rubinsová uviedla, že v novembrových ...Zdieľať
nasa_astronaut_voting_27276 aedceec2703d4958884fa24df771f6df 676x451 26.9.2020  - Astronautka amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Kate Rubinsová uviedla, že v novembrových prezidentských voľbách plánuje odovzdať hlas z vesmíru.
V čase konania volieb sa bude nachádzať približne 320 km od Zeme, keďže bude súčasťou polročnej misie na Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS. Na tento pobyt sa momentálne pripravuje spolu s ďalšími dvoma kozmonautmi v ruskom Hviezdnom mestečku, vojenskom výskumnom a výcvikovom stredisku severovýchodne od Moskvy.

Väčšina amerických astronautov žije v Houstone a texaské zákony im umožňujú hlasovať z vesmíru pomocou zabezpečeného elektronického hlasovania. "Myslím si, že je skutočne dôležité, aby všetci volili. Keď to dokážeme z vesmíru, potom verím, že to dokážu ľudia aj na Zemi," vyhlásila Rubinsová. Tá už v minulosti volila z vesmíru, podobne ako ďalší americký astronaut Shane Kimbrough.


Zdroj: Webnoviny.sk - V amerických prezidentských voľbách bude hlasovať astronautka Kate Rubinsová z vesímru © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skutočný James Bond bol archivárom na britskom veľvyslanectve v Poľsku, vyplýva to z Ústavu pamäti národa
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo kultúry má v pláne hrad Krásna Hôrka obnoviť do podoby zo začiatku 20. storočia (foto)

V amerických prezidentských voľbách bude hlasovať astronautka Kate Rubinsová z vesímru - diskusné fórum čitateľov