Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. januára 2019

V Audi Hungaria v Győri štrajkovalo 4000 zamestnancov kvôli mzdeDo dvojhodinového piatkového výstražného štrajku v automobilovej spoločnosti Audi Hungaria v severomaďarskom Györi, ktorý vyhlásil Nezávislý odborový zväz Audi Hungaria (AHFSZ), sa zapojilo takmer 4000 zamestnancov.Zdieľať
Do dvojhodinového piatkového výstražného štrajku v automobilovej spoločnosti Audi Hungaria v severomaďarskom Györi, ktorý vyhlásil Nezávislý odborový zväz Audi Hungaria (AHFSZ), sa zapojilo takmer 4000 zamestnancov. Foto: TASR/AP
Budapešť 18. januára (TASR) - Do dvojhodinového piatkového výstražného štrajku v automobilovej spoločnosti Audi Hungaria v severomaďarskom Györi, ktorý vyhlásil Nezávislý odborový zväz Audi Hungaria (AHFSZ), sa zapojilo takmer 4000 zamestnancov. Pre agentúru MTI to uviedol člen predsedníctva AHFSZ Tibor Szimacsek.


Dodal, že o 11. h všetci štrajkujúci nastúpili do práce.

Komunikačné oddelenie automobilky oznámilo, že štrajk spôsobil výpadok vo výrobe, čo však neovplyvní dodávky pre zákazníkov. Rokovania o mzdách pokračujú, Audi Hungaria sa snaží o to, aby sa zrodila dohoda, ktorá bude pre každého prijateľná, zdôraznila spoločnosť.

Štrajk odborári vyhlásil po tom, čo sa ani po viacmesačnom vyjednávaní nepodarilo dosiahnuť mzdovú dohodu so zamestnávateľom. AHFSZ upozornil, že vo všetkých výrobných závodoch skupiny Audi v Európe sú platy vyššie než v Maďarsku - na Slovensku o 28 %, v Českej republike o 15 %, v Poľsku o 39 % a v Belgicku sú mzdy až 3,6-násobne vyššie než v Győri.


(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rakúski agrárni experti a potravinári sa obávajú tvrdého brexitu
<< predchádzajúci článok
EÚ by mohla ignorovať plánovanú konferenciu o Blízkom východe

V Audi Hungaria v Győri štrajkovalo 4000 zamestnancov kvôli mzde - diskusné fórum čitateľov