Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. septembra 2016

V Banskej Bystrici budú odborníci hovoriť o jazykoch krajín V4Na snímke budova Filozofickej fakulty a Fakulty prírodných vied Univerity Mateja Bela (UMB) počas slávnostného zhromaždenia pri príležitosti otvorenia akademického roka 2014/2015 na UMB v Banskej Bystrici 23. septembra 2014.Zdieľať
Na snímke budova Filozofickej fakulty a Fakulty prírodných vied Univerity Mateja Bela (UMB) počas slávnostného zhromaždenia pri príležitosti otvorenia akademického roka 2014/2015 na UMB v Banskej Bystrici 23. septembra 2014. Foto: TASR - Dušan Hein
Banská Bystrica 12. septembra (TASR) – O vplyve jazyka na identitu občanov, bilingvizme, stave a vyučovaní slovenčiny v zahraničí či o prenikaní angličtiny do modernej komunikácie bude od 13. septembra v Banskej Bystrici diskutovať viac ako 30 odborníkov zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska.


Dvojdňová medzinárodná vedecká konferencia Jazyky krajín V4 v súčasnej Európe sa uskutoční na pôde Univerzity Mateja Bela (UMB) a organizuje ju Katedra translatológie Filozofickej fakulty UMB v spolupráci s univerzitami v Ostrave, Segedíne a Katowiciach.

"Podujatie chce dokázať, že V4 neexistuje len na politickej úrovni, ale je reálnym a životaschopným zoskupením aj v oblasti vedy a výskumu," konštatovala Zuzana Ševčíková, referentka marketingovej komunikácie UMB.

Z konferencie, ktorú finančne podporil Medzinárodný vyšehradský fond, budú vydané dve publikácie s príspevkami prednášateľov, jedna v jazykoch V4 a druhá v angličtine. Obe sa dostanú do knižníc, univerzít a vedeckých centier doma i v zahraničí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Piatkové obmedzenia môžu skomplikovať aj pohreby v Bratislave
<< predchádzajúci článok
VIDEO:Érsek: Analyzujeme zvýšenie ceny desaťdňovej diaľničnej známky

V Banskej Bystrici budú odborníci hovoriť o jazykoch krajín V4 - diskusné fórum čitateľov