Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. júla 2007

V Bardejove vznikne 800 nových pracovných miestV Bardejove vďaka nemeckému investorovi vznikne 800 nových pracovných miest. Ako pre agentúru SITA uviedol vedúci kancelárie primátora mesta Bardejov René Semanišin, nemecká spoločnosť Kamax ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) - V Bardejove vďaka nemeckému investorovi vznikne 800 nových pracovných miest. Ako pre agentúru SITA uviedol vedúci kancelárie primátora mesta Bardejov René Semanišin, nemecká spoločnosť Kamax plánuje v prvej etape zamestnať 200 ľudí. V priemyselnom parku Sever bude firma vyrábať špeciálne skrutky pre automobilový priemysel. Mesto zatiaľ nekonkretizovalo koľko nemecká strojárska spoločnosť preinvestuje. "Investícia je rozdelená do viacerých etáp, v súčasnosti prebieha výstavba prvej etapy, a tak nie je možné čiastku presne špecifikovať," vysvetlil Semanišin.

Mesto Bardejov podľa Semanišina rokuje aj s ďalšími investormi, ktorí majú záujem investovať v bardejovskom priemyselnom parku. "Zatiaľ nemôžeme uviesť o koho ide a koľko preinvestuje," doplnil Semanišin. Bardejov môže v priemyselnom parku Sever poskytnúť pre investorov ešte 10 hektárov plochy. "Pripravuje sa však aj výstavba priemyselného parku Juh," dodal Semanišin. Mesto Bardejov zatiaľ nevie odhadnúť koľko nových pracovných miest v priemyselnom parku Sever môže vďaka príchodu nových investorov ešte vzniknúť. "Vzhľadom k úrovni rokovaní je to veľmi ťažké povedať," konštatoval Semanišin.

Nemecká spoločnosť Kamax sa zaoberá výrobou spojovacej techniky pre automobilový priemysel. Má deväť závodov v Európe a Amerike a zamestnáva viac ako 2 400 pracovníkov. Obrat spoločnosti sa pohybuje na úrovni 350 mil. eur.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd potvrdil trest smrti pre bulharské sestričky
<< predchádzajúci článok
Česká senátorka chcela Rómov ohradiť elektrickým plotom

V Bardejove vznikne 800 nových pracovných miest - diskusné fórum čitateľov

Dad26.8. 10:46:42