Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. januára 2007

V Českej republike meteorológovia varujú, u nás zatiaľ nieČeskí meteorológovia varujú verejnosť pred blížiacou sa víchricou. Na Slovensku sa však vietor zrejme v takej sile neprejaví. Meteorológ Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) - Českí meteorológovia varujú verejnosť pred blížiacou sa víchricou. Na Slovensku sa však vietor zrejme v takej sile neprejaví. Meteorológ Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Rastislav Čičmanec pre agentúru SITA povedal, že ak by front postupujúci od severozápadu neslabol, vo štvrtok by SHMÚ slovenskú verejnosť varoval.

Český hydrometeorologický ústav dnes upozornil, že od štvrtkového popoludnia do piatkovej noci bude v Českej republike fúkať silný vietor. V nárazoch by mal dosahovať rýchlosť 90 kilometrov za hodinu, na horách až 110, čo je sila víchrice. Meteorológovia varovali, že vietor bude lámať konáre a zrejme aj vyvracať stromy. Ľudia by sa preto nemali pod nimi zdržiavať a podľa možnosti ani neparkovať autá v ich blízkosti.

SHMÚ zatiaľ predpovedá na piatok severozápadný vietor s najvyššou rýchlosťou v nárazoch a na horách okolo 90 kilometrov za hodinu, osobitne na juhozápade. K večeru by mal však slabnúť. "Predpovedať na dva dni dopredu presnejšie sa nedá. Ak by sa vo štvrtok ukázalo, že front, ktorý postupuje od severozápadu na východ počas prechodu cez Českú republiku nezoslabol, budeme slovenskú verejnosť varovať. Vyzerá to však, že na naše územie už príde slabší, ale nie je to isté," povedal Čičmanec.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bielorusko má v prvej fáze uvoľniť len 80 tis. ton ropy
<< predchádzajúci článok
Referendum bude jednodňové, voliť by mali aj väzni