Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. marca 2021

V Chorvátsku vznikla strana Chucka Norrisa. V bizarnom programe má aj zákaz zemetraseníZakladatelia plánujú zmeniť názvy ulíc a námestí. Mali by sa volať po amerických akčných hrdinoch.Zdieľať
V Chorvátsku vznikla strana Chucka Norrisa. V bizarnom programe má aj zákaz zemetrasení

V chorvátskom Záhrebe vznikla pred komunálnymi voľbami netradičná politická strana, ktorú pomenovali podľa legendárneho akčného hrdinu Chucka Norrisa.

Voličov tohto recesistického zoskupenia, ktoré vzišlo zo "záhrebskej kaviarne" chce zaujať prísľubom, že bude metropolu riadiť ako Šerif. Chuck Norris 366, ako znie celý názov strany, má miestami poriadne bizarný program v štýle „nikto vám nedá to, čo vám ja sľúbim", informuje chorvátsky denník Jutarnji.

 

Jedným z hlavných bodov je napríklad zákaz zemetrasení, ktoré túto balkánsku krajinu trápia čoraz častejšie. Ich politické ambície sa tu však nekončia. Keďže zakladateľ strany Aleksandar Cubrilo podniká v kaviarenskom biznise, mnohé zmeny, ktoré navrhujú, sa točia okolo tejto oblasti.

Chcú zaviesť minimálnu mzdu vo výške 8000 eur mesačne pre zamestnancov kaviarní. Čašníci, ktorí pracujú na terasách by mali dostávať až dvanásť tisíc eur mesačne kvôli riziku, ktoré spôsobujú poveternostné podmienky.

Zakladatelia plánujú zmeniť názvy ulíc a námestí. Mali by sa volať po amerických akčných hrdinoch - Rambova III, Rockyho IV či Stevena Seagala. Komunálne voľby by sa v Chorvátsku mali uskutočniť 16. mája.

"Drahí spoluobčania, dovoľte mi, aby som mohol splniť všetky vaše želania, pretože iba ja to dokážem. Nebudem iba starostom Záhrebu alebo starostom Chorvátska, budem starostom vesmíru!" vyhlásili v mene amerického vedca zakladatelia strany pred kaviarňou Norris v záhrebskej štvrti Sloboština.

 

 

 

Zdroj: YouTube/ HINA multimedija


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Chuck Norris sa stane čestným texaským jazdcom (2. 12. 2010)nasledujúci článok >>
Divadlo Jozefa Gregora Tajovského pripravuje inscenáciu Čepiec
<< predchádzajúci článok
Herečka sa na udeľovaní filmových cien César vyzliekla donaha, protestovala proti slabej podpore kultúry

V Chorvátsku vznikla strana Chucka Norrisa. V bizarnom programe má aj zákaz zemetrasení - diskusné fórum čitateľov