Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. marca 2007

V januári nakúpili spracovatelia 79,8 tis. ton mliekaV prvom mesiaci tohto roka nakúpili spracovatelia od slovenských prvovýrobcov spolu 79,8 tis. ton surového kravského mlieka v celkovej hodnote 759 mil. Sk bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Nákup mlieka ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. marca (WEBNOVINY) - V prvom mesiaci tohto roka nakúpili spracovatelia od slovenských prvovýrobcov spolu 79,8 tis. ton surového kravského mlieka v celkovej hodnote 759 mil. Sk bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Nákup mlieka tak v medziročnom porovnaní vzrástol približne o 0,4 % keď v prvom mesiaci minulého roka dosiahol objem takmer 79,5 tis. ton. Hodnota nákupu od prvovýrobcov v rovnakom období roka 2005 predstavovala 749,4 mil. Sk. Najväčší, 52-percentný podiel na nákupe malo v januári mlieko najvyššej kvality triedy Q, keď ho spracovatelia nakúpili v objeme 41,6 tis. ton. Vyplýva to z rezortných štatistických údajov zverejnených Ministerstvom pôdohospodárstva SR.

Priemerná nákupná cena surového kravského mlieka od prvovýrobcov dosiahla v januári 9,51 Sk za kilogram bez DPH. V porovnaní s prvým mesiacom roku 2006, kedy priemerná nákupná cena predstavovala 9,42 Sk/kg, tak zaznamenala nárast takmer o 1 %. V januári tohto roku odoslala SR do členských krajín Európskej únie (EÚ) spolu 2,9 tis. ton surového kravského mlieka, z čoho do nových členských štátov EÚ smerovalo 2,4 tis. ton.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Expremiér vyzýva vládu na zníženie daní a odvodov
<< predchádzajúci článok
Počet obetí zemetrasenia v Indonézii sa znížili na 52