16. januára 2011

V KHL sa gólovo presadili Ružičku, Mikuša a Cibáka

Slovenskí hokejoví útočníci Štefan Ružička a Juraj Mikuš boli ústrednými postavami pri víťaznom ťažení Spartaka Moskva v mestskom derby na ľade Dinama. Najprv Ružička individuálnou ...

hokej Foto:SITA MOSKVA 16. januára (WEBNOVINY) - Slovenskí hokejoví útočníci Štefan Ružička a Juraj Mikuš boli ústrednými postavami pri víťaznom ťažení Spartaka Moskva v mestskom derby na ľade Dinama. Najprv Ružička individuálnou akciou zo 14. min dostal hostí do vedenia a o štyri minúty neskôr zmrazil divákov v hale Chodynka pohotovou dorážkou Juraj Mikuš. Prvý menovaný, pre ktorého to bol 12. presný zásah v prebiehajúcom ročníku KHL, navyše asistoval aj pri treťom góle Romana Ľudučina v záverečnej tretine. Strelecky úspešný bol aj útočník Severstaľu Čerepovec Martin Cibák, jeho gól za stavu 3:0 už iba zmiernil prehru hostí na ľade Dinama Minsk. Cibákov spoluhráč a krajan brankár Rastislav Staňa nechytal.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy:

Dinamo Moskva - Spartak Moskva 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) - Štefan Ružička 1+1, Juraj Mikuš (obaja Spartak) 1+0
Dinamo Minsk - Severstaľ Čerepovec 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) - Martin Cibák (Čerepovec) 1+0
Dinamo Riga - SKA Petrohrad 2:3 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)