09. decembra 2011

V Martine a v Žiline rozhodli až samostatné nájazdy

Výsledky 29. kola slovenskej hokejovej extraligy. MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1) I. tretina Prvých desať ...

hokejpuk BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) - Výsledky 29. kola slovenskej hokejovej extraligy.

MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

I. tretina

Prvých desať minút sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Hostia v 5. min pohrozili, keď Mikula lišiacky obišiel bránku, ale jeho strela tesne minule bránku Šimka. V 12. min v presilovky Važan v dobrej šanci netrafil bránku súpera. Šťastie mali Trenčania v 14. min keď Kriška trafil len žŕdku Šimkovej bránky. V oslabení potom ušiel V. Škoda, ale Kriška jeho prihrávku nečakal a zahodil ponúknutú šancu. V 19. min domáci gólman M. Šimko vynikajúco zlikvidoval tvrdú strelu Tvrdoňa.

II. tretina

Úvod druhej tretiny patril domácim. V 25. min V. Škoda v skrumáži neprepasíroval puk do siete. V 29. min mal šancu Galamboš, no ani on neskóroval. O minútu neskôr M. Filo nebezpečne vystrelil, ale Šimko previedol pekný zákrok. Vzápätí Šimka vyskúšal T. Radulay, ale neuspel. V 33. min Kriška prudko vystrelil a V. Kováč len sledoval jeho strelu ponad bránku. V 37. min mali šancu obe mužstvá, za hostí A. Šťastný a za domácich Murček neuspeli.

III. tretina, predĺženie a samostatné nájazdy

V III. tretine hrali obe mužstvá veľmi opatrne. V 49. min mal veľkú šancu domáci Važan, no nevyužil ju. V 53. min trenčiansky sa Tybor predral cez celú martinskú obranu, ale snaženie nedotiahol do gólového zakončenia. V závere riadneho hracieho času ma možnosť rozhodnúť hosťujúci M. Filo, ale ani on sa nezapísal do streleckej listiny.

V predlžení Kriška nebezpečne vystrelil, ale brankár V. Kováč bol na mieste. Na druhej strane domácich podržal Šimko, keď vykryl Habšudovu prudkú strelu. V nájazdoch domáci neuspeli ani raz, na strane Trenčanov sa presadili Fabuš a Melichárek.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Musím pochváliť svojich chlapcov. Už pred zápasom som vedel, že bude veľmi ťažký. Od svojich hráčov som chcel, aby nedostali gól a chlapci to splnili. Priznávam, že Trenčín bol o niečo lepší."
Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Bol to taktický súboj, nám akosi "nešli nohy" a viazla nám kombinácia. V druhej a hlavne v tretej tretine sme už mali navrch my a nájazdy sú vždy lotéria.

Rozhodujúci sam. nájazd Fabuš

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov (Rus.), D. Konc - M. Orolin, Smrek, 1313 divákov

Martin: M. Šimko - Drgoň, Mocek, Zukal, Martin Výborný, Matejka, Brcko, Tupý, Škumát - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Macejka - Miroslav Ižvolt, Murček, Sobota - J. Cíger, Zeliska, Vartovník
Trenčín: V. Kováč - Habšuda, Trefný, M. Biro, Gabriš, Štindl, E. Bednár, Hlubuček, Bobček - P. Fabuš, Sojčík, Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, A. Šťastný, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Lelkeš

MsHK DOXXbet Žilina - HC Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

I. tretina

Prvá tretina bola vyrovnaná, bojovalo sa o každý kúsok ľadu. V úvodných minútach mala navrch Žilina, potom pridal a dominoval Slovan. Oba tímy si vytvorili niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale či už domáci M. Laco alebo hosťujúci Konrád si udržali čisté konto.

II. tretina

V úvode druhého dejstva M. Bakoš nevyužil zaváhanie Dlouhého a jeho nájazd domáci gólman kryl. Žilina potom mala dvakrát početnú prevahu, ale prvú nevyužila a v druhej Kudělka strelou od modrej čiary otvoril skóre. V polovici stretnutia mohol zmeniť výsledok stretnutia bývalý hráč Žiliny Bulík, ale domáci gólman bol opäť pozorný. V závere druhej časti hostia pri vlastnom oslabení strelili vyrovnávajúci gól, Kudrna unikol domácim hráčom a M. Laco bol bezmocný.

V tretej časti podobne ako v druhej mal hneď v úvode dobrú streleckú príležitosť M. Bakoš, ale brankár Žiliny bol pozorný. V 47. min mal ďalšiu šancu obranca Slovana Štajnoch, ale svoju príležitosť nevyužil. Domáci mohli odpovedať Richardom Hunom, ten však neuspel. V 57. min sa Slovan ujal vedenia, M. Bakoš aj s trochou štastia poslal puk za Lacov chrbát. Následné vylúčenie Bohunického potrestali domáci už po piatich sekundách, keď kapitán domácich D. Devečka prestrelil Konráda.

Po opatrnom predĺžení sa o víťazovi rozhodlo v samostatných nájazdoch, v ktorých boli lepší hostia. Prvý nájazd premenil Štajnoch, potom Lipiansky. Keďže Sivák ani Smotrila neuspeli, Slovan si zo Žiliny odniesol dva body.

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Odohrali sme dobré stretnutie. V prvej tretine sa viac korčuľovalo, no bez výraznejších šancí. V druhej sme mali trochu navrch, no dostali sme gól pri vlastnom tlaku. V poslednej časti mal viac z hry Slovan, podarilo sa nám vyrovnať a samostatné nájazdy, to už je vabank. Chcel by som poďakovať hráčom za získaný bod."
Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Žilina začala aktívnejšie, my sme sa len pomaly dostávali do tempa. Potom sme však zvýšili dôraz, najmä v druhej tretine sme mali viac šancí a mohli sme rozhodnúť už v riadnom hracom čase. Víťazstvo sme si pripísali až v samostatných nájazdoch, ktoré sú pre každé mužstvo vabankom."

Góly: 27. Kudělka (Sivák, Richard Huna), 59. D. Devečka (Sivák) - 39. A. Kudrna (Švarný), 57. M. Bakoš (M. Bartánus, Bulík), rozhodujúci nájazd Štajnoch
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gašparík - Korba, Bogdaň, 1883 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Krčula, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Niník - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - Stupka, Linet, Kubiš
Slovan: Konrád - L. Bohunický, Drgoň, Švarný, Štajnoch, I. Ďatelinka, P. Frühauf, L. Kozák - D. Buc, Preisinger, D. Skokan - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Bartánus, Bulík, M. Bakoš - A. Kudrna, M. Sloboda