Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. júna 2011

V mexickom štáte Nuevo León zabili v jeden deň 33 ľudíNa zábere je telo ženy obesenej z nadjazdu v mexickom Monterrey 10. decembra 2010. Polícia štátu Nuevo León ženu identifikovala ako Gabrielu Elizabeth Muńiz, ktorú v roku 2009 obvinili z príslušnosti ku gangu únoscov. Z väzenia sa jej ...Zdieľať
mexiko Na zábere je telo ženy obesenej z nadjazdu v mexickom Monterrey 10. decembra 2010. Polícia štátu Nuevo León ženu identifikovala ako Gabrielu Elizabeth Muńiz, ktorú v roku 2009 obvinili z príslušnosti ku gangu únoscov. Z väzenia sa jej podarilo ujsť za pomoci ozbrojenej skupiny, keď ju prevážali na lekárske vyšetrenie. Význam nápisu na jej tele nie je známy.Foto: Ilustračné foto SITA/APMONTERREY 17. júna (WEBNOVINY) - V severomexickom štáte Nuevo León zomrelo v stredu násilnou smrťou 33 ľudí. Išlo tak o vôbec najkrvavejší deň v novodobej histórii štátu, informovali miestni predstavitelia. Prosperujúci región, v ktorom má sídlo veľa zahraničných spoločností, sa pritom až donedávna považoval v porovnaní s ostatnými za relatívne bezpečný. Krvavé vojny medzi mexickými drogovými kartelmi však za posledné necelé dva roky prenikli už aj za jeho hranice, prestrelky, granátové útoky a ovzdušie strachu sa stali súčasťou každodenného života.


Podľa hovorcu štátu Nuevo León, ktorý si želal ostať v anonymite, sa 33 vrážd odohralo v regionálnom hlavnom meste Monterrey a v jeho okolí, kde žijú asi štyri milióny ľudí. Mnohé z nich pritom vykazovali známky vendety drogových gangov. Medzi obeťami boli okrem iných aj dvaja bodyguardi guvernéra štátu Rodriga Medinu, ktorých zmrzačené telá našli spolu s výhražným odkazom.

Odkedy prezident Felipe Calderón v roku 2006 s pomocou armády vyhlásil gangom vojnu, boje medzi drogovými kartelmi v Mexiku si vyžiadali už viac ako 37 000 životov. Tieto snahy vlády však zatiaľ neviedli k zníženiu násilia na severe Mexika, kadiaľ vedú pašerácke trasy do Spojených štátov. Len minulý rok si drogové násilie vyžiadalo skoro 16 000 obetí na životoch.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Avione začala svetová výstava Deti na Mesiaci
<< predchádzajúci článok
Pre bitku a výtržníctvo za mreže