Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. marca 2018

V Michalovciach zadržali talianskeho podnikateľa Antonina V.Na túto osobu vydal súd v Benátkach európsky zatýkací rozkaz.Zdieľať
Vadala

V utorok v skorých ranných hodinách polícia zadržala v Michalovciach talianskeho podnikateľa Antonina V. Na túto osobu vydal súd v Benátkach európsky zatýkací rozkaz. TASR informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Andrea Predajňová. Ide o spoluprácu GP SR a Eurojustu, ktorý intenzívne komunikoval koordinoval spoluprácu s talianskymi orgánmi.


"Európskym zatýkacím rozkazom žiada taliansky súd o vydanie Antonina V. na trestné stíhanie do Talianska pre drogový trestný čin spáchaný organizovanou zločineckou skupinou s nadnárodnou pôsobnosťou. Celý postup bol realizovaný v maximálnom utajení z dôvodu zabránenia úniku informácií a prípadného zmarenia tohto úkonu," dodala hovorkyňa GP SR.

Podľa jej slov predbežné vyšetrovanie v tejto veci sa vykonáva podľa príslušných ustanovení o európskom zatýkacom rozkaze v platnom znení Krajská prokuratúra Košice. "V rámci 48-hodinovej lehoty, ktorú má prokurátor po zadržaní osoby k dispozícii na rozhodnutie o ďalšom postupe, bude Krajskou prokuratúrou Košice podaný Krajskému súdu v Košiciach návrh na vzatie zadržanej osoby do predbežnej väzby," vysvetlila ďalej Predajňová.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár ocenil podľa Predajňovej v tejto súvislosti profesionálny prístup polície, ktorá sa v spolupráci s prokuratúrou na tejto akcii podieľala. V rámci tejto medzinárodnej akcie bolo zadržaných 17 osôb, z ktorých 11 sa nachádza vo väzbe a šesť v domácom väzení. "Ďalšie informácie v tomto štádiu konania nie je možné poskytnúť," povedala na záver hovorkyňa GP SR.

"Realizácia európskeho zatýkacieho rozkazu prebehla štandardným spôsobom. Vykonali ju policajné útvary, ktoré ju boli oprávnené vykonať. Viac informácií polícia poskytovať nebude," uviedol pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

Antonina V. pár dní po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho družky zadržali. Približne po jednom dni ich polícia z cely predbežného zaistenia prepustila na slobodu.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V témach J.Kuciaka pokračujú novinári z Nemecka, Rakúska i Švajčiarska (12. 3. 2018)
 V Žiline a Prešove si uctia pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej (11. 3. 2018)
 Súdni lekári kritizujú neprítomnosť experta na mieste vraždy novinára (10. 3. 2018)
 J. Čižnár nie je spokojný s doterajším vyšetrovaním vraždy novinára (9. 3. 2018)
 Medzinárodný vyšetrovací tím by mohol vzniknúť na budúci týždeň (9. 3. 2018)
 Organizátori zhromaždenia vyzývajú k pokojnému priebehu (9. 3. 2018)
 Gašpar: Taliani nás neinformovali o Kalábrijčanoch ani raz proaktívne (8. 3. 2018)
 VIDEO: Polícia chce zabezpečiť pokojný priebeh piatkového zhromaždenia (8. 3. 2018)
 Koncerty pre Jána a Martinu budú v Žiline a Prešove, blízko ich rodísk (8. 3. 2018)
 Vražda Kuciaka: Médiá v USA sa o Slovensko už dávno takto nezaujímali (7. 3. 2018)nasledujúci článok >>
V Poľsku zadržali muža, ktorý útočil nožom na ženícha s nevestou
<< predchádzajúci článok
České kraje chcú svoje skalné mestá zapísať do zoznamu UNESCO

V Michalovciach zadržali talianskeho podnikateľa Antonina V. - diskusné fórum čitateľov