18. januára 2007

V NBA Cleveland zakopol v Portlande

Skvelý individuálny výkon stredajšieho večera v zámorskej basketbalovej NBA mohli diváci vidieť v San Antoniu v zápase domácich Spurs s Los Angeles Lakers. Tempo duelu tu diktoval Kobe Bryant, autor ...

NEW YORK 18. januára (WEBNOVINY) - Skvelý individuálny výkon stredajšieho večera v zámorskej basketbalovej NBA mohli diváci vidieť v San Antoniu v zápase domácich Spurs s Los Angeles Lakers. Tempo duelu tu diktoval Kobe Bryant, autor 34 bodov. Po pomalom začiatku, keď v prvej časti hry strelil iba 3 body, sa 29-ročný kanonier rozbehol. „Tu v San Antoniu sa hrá naozaj ťažko. Je to pre nás naozaj veľká vec, odchádzať odtiaľto s víťazstvom,“ povedal Bryant. Zatiaľ čo Lakers sa snažia udržať na rozbúrenej víťaznej vlne, Spurs majú v poslednom období problémy a z posledných 10 zápasov vyhrali iba polovicu. „Nedokážeme doma vyhrávať tak, ako to bolo predtým bežné. Musíme s tým niečo urobiť,“ vyjadril sa k forme tímu Manu Ginobili, ktorý v zápase nazbieral 16 bodov. Najbližšie budú môcť domácim fanúšikom dokázať schopnosť víťaziť na vlastnom ihrisku v piatok proti New Orleans. V Houstone sa hralo južanské derby, proti domácim Rockets sa postavili Suns z Phoenixu. Desaťzápasová víťazná séria Phoenixu vzbudzovala rešpekt, no domáci sa svojho súpera nezľakli a po prvej štvrtine vyhrávali o 9 bodov. Potom však naklonil misky váh mierne na svoju stranu Phoenix a postupne otočil výsledok vo svoj prospech so záverečným skóre 100:91 z pohľadu hostí. S výkonom však hostia spokojní neboli, čomu nasvedčujú aj slová Steva Nasha: „V prvej štvrtine a až do polovice druhej sme tu psychicky ani neboli, a potom sme tiež nehrali dobre. Stačilo to však na to, aby sme si dnes odniesli víťazstvo.“ Dvojnásobný najužitočnejší hráč základnej časti profiligy sa oň pričinil 21 bodmi a 14 asistenciami. V Detroite videli diváci napínavý zápas svojich Pistons s Utahom Jazz. Kariérne maximum si tu vytvoril 22-ročný rozohrávač "jazzmanov" Deron Williams, ktorý nastrieľal 31 bodov, ku ktorým pridal i 10 asistencií. Postaral sa navyše aj o víťazný trojbodový pokus 44 sekúnd pred koncom. Rozhodnúť síce mohol 5,1 sekundy pred záverečnou sirénou po zranení navrátivší Chauncey Billups, ten však minul svoj trojkový pokus a o víťazovi stretnutia bolo rozhodnuté. „Proti Pistons sa nám darí skoro vždy, ale tento zápas bol naozaj dôležitý,“ povedal po súboji Williams. Líder tabuľky Východnej konferencie Clevaland cestoval do Portlandu s jasným cieľom zvíťaziť, ale stal sa pravý opak. V prvej štvrtine nastrieľali Cavaliers žalostných 9 bodov, a po ďalšej „facke“ od súpera v tretej štvrtine, sa museli zmieriť s potupnou prehrou 76:94. Taktika domácich podľa nováčika Brandona Roya bola jednoduchá - držať LeBrona Jamesa čo najďalej od streleckých pozícii. Ten síce zaznamenal 23 bodov, spoluhráči sa však k nemu nepridali a prehra bola na svete. Tesný zápas, podobne ako v Detroite, sa hral aj vo Washingtone, kde domácich zaskočili hráči New York Knicks. Tí si priniesli svoju najsilnejšiu zbraň - Quentina Richardsona, ktorý strelil 35 bodov a doskočil 10 lôpt. O víťazstve napokon rozhodla akcia po osi Jamison - Stevenson - Butler, ktorú posledný menovaný 2,2 sekundy pred koncom zakončil a strhol tak jednobodové víťazstvo na stranu domácich. Popredný tím tabuľky Východnej konferencie z Chicaga cestoval do Milwaukee, kde ho nečakal ľahký zápas. Bulls sa s Bucks natrápili a o všetkom rozhodli až v poslednej štvrtine, v ktorej dali o 15 bodov viac a otočili tak stav stretnutia vo svoj prospech (99:90). Vo zvyšných zápasoch vyhralo Toronto v domácom prostredí so Sacramentom vysoko 101:85, Minnesota trochu prekvapivo zaváhala na svojom ihrisku s Atlantou 88:105, keď najviac jej konto zaťažil Joe Johnson s 29 bodmi. Los Angeles Clippers si dali odvetu s Golden State a na vlastnom ihrisku im vrátili prehru z pondelka, v Charlotte sa predviedli víťazným výkonom hráči New Jersey, s najlepším strelcom v podobe 26-bodového Vinca Cartera vyhrali 92:85, no a v dueli posledných tímov tabuliek oboch konferencii na ihrisku Memphisu ťahali za kratší koniec hráči Philadelphie, domáci vyhrali 118:102.