03. novembra 2008

V NBA nedeľňajšie triumfy Oklahomy a Milwaukee

V nedeľu boli v zámorskej basketbalovej NBA na programe dve stretnutia. New York Knicks podľahli v domácom prostredí Milwaukee Bucks 86:94 a Oklahoma City dosiahla svoj prvý triumf po presťahovaní zo ...

NEW YORK 3. novembra (WEBNOVINY) - V nedeľu boli v zámorskej basketbalovej NBA na programe dve stretnutia. New York Knicks podľahli v domácom prostredí Milwaukee Bucks 86:94 a Oklahoma City dosiahla svoj prvý triumf po presťahovaní zo Seattlu, keď zdolala Minnesotu 88:85. Milwaukee dokázalo vyhrať v New Yorku napriek strate svojho najlepšieho hráča. V závere tretej štvrtiny viedli hostia už o 16 bodov, no Michael Redd si podvrtol pravý členok. Zverenci Scotta Skilesa však zabrali v obrane a napriek oslabeniu dokázali dotiahnuť duel do úspešného konca. "Vedeli sme, že v New Yorku musíme vyhrať. O tom sa nedá ani debatovať. Vyhrali sme dva z posledných troch zápasov na palubovkách súperov, čo je veľmi pozitívne,“ povedal po stretnutí Redd. V drese domácich ani po tretí raz v rade nenastúpil rozohrávač Stephon Marbury a jeho budúcnosť v tíme je stále otázna. V druhom nedeľňajšom stretnutí sa v dobrom svetle ukázal nováčik Russell Westbrook, ktorého doménou je defenzíva. V kľúčových momentoch pred koncom duelu vybojoval dve získané lopty v rade a na druhej strane trafil veľmi dôležitý kôš na 86:85. V tej chvíli svietilo na svetelnej tabuli ešte 2:19 min do konca, no domáci dokázali ubrániť záverečných šesť útokov súpera, čo rozhodlo o ich triumfe. "Každé víťazstvo poteší. Vyhrať vo svojom novom stánku je však super, rovnako ako triumfovať po takomto priebehu,“ skonštatoval kouč Thunder P. J. Carlesimo. New York - Milwaukee 86:94 Najviac bodov: Q. Richardson 28, Z. Randolph 15 (13 doskokov), N. Robinson 14 - Sessions a R. Jefferson po 18, Redd a Villanueva po 16, štvrtiny: 23:27, 22:22, 16:26, 25:19, 18 190 divákov Oklahoma City - Minnesota 88:85 Najviac bodov: Durant 18, Westbrook 14, J. Green 13 - A. Jefferson 24 (13 doskokov), C. Smith 13, Gomes 12, štvrtiny: 20:20, 26:27, 24:26, 18:12, 18 163 divákov SITA