02. februára 2007

V NBA Wade zdolal 41 bodmi Cleveland

V zámorskej NBA sa vo štvrtok hrali iba dva, no o to príťažlivejšie súboje. Phoenix zdolal silné San Antonio 103:87 a Miami si doma vďaka vydarenej poslednej štvrtine poradilo s Clevelandom 92:89. ...

NEW YORK 2. februára (WEBNOVINY) - V zámorskej NBA sa vo štvrtok hrali iba dva, no o to príťažlivejšie súboje. Phoenix zdolal silné San Antonio 103:87 a Miami si doma vďaka vydarenej poslednej štvrtine poradilo s Clevelandom 92:89. Trojica hráčov Suns, ktorých vybrali do prestížneho Zápasu hviezd, Steve Nash, Shawn Marion a Amaré Stoudemire držala opraty stretnutia pevne v rukách. Phoenix dal v tomto dueli rýchlo zabudnúť na pondelňajšiu prehru v Minnesote 112:121, ktorá preťala ich 17-zápasovú šnúru víťazstiev. "Počas celej minulej sezóny i letného tréningového kempu som tvrdo pracoval na posilňovaní svalstva v mojom kolene," povedal center Stoudemire, ktorý zaznamenal 24 bodov a 23 doskokov. "V stredu sme odohrali naozaj ťažký duel proti kvalitnému súperovi (Utah) a dnes sme nastúpili proti najrýchlejšiemu celku ligy. Je ťažké držať s nimi krok. Ale nemyslím si, že by sme prehrali pre únavu. Oni dokázali premeniť dôležité strelecké pokusy a my nie," hľadal dôvody prehry rozohrávač Spurs Manu Ginobili. Jeho náprotivok Raja Bell si poranil koleno a zo zápasu odstúpil už v úvode druhej štvrtiny.

Líder Heat Dwyane Wade sa síce tri dvanásťminútovky trápil, dokonca vytvoril nový rekord klubu v počte stratených lôpt (12), no v záverečnej časti hry zapol na plné obrátky a svojim spoluhráčom pomohol veľkou mierou k otočeniu vývoja. Ešte osem minút pred koncom viedol Cleveland o 12 bodov, no Wade začal byť nezastaviteľným a nakoniec nastrieľal 41 bodov, vrátane 24 v poslednej štvrtine. "Vedel som, že musím pridať. Tušil som však, že je to iba otázka času, kým sa do toho dostanem," skonštatoval spokojný rozohrávač. Do duelu nastúpil po jednom vynechanom súboji LeBron James, v závere však nepremenil tri dôležité trestné hody. "Mali sme množstvo šancí strhnúť výhru na našu stranu. Beriem za negatívny výsledok plnú zodpovednosť," nebol so svojím výkonom spokojný James.

Výsledky - štvrtok:

Miami - Cleveland 92:89

Najviac bodov: Wade 41, S. O'Neal 16, Kapono 13 - Gibson 19, L. James 17, Gooden 11, štvrtiny: 17:16, 21:25, 20:25, 34:23, 20 125 divákov

Phoenix - San Antonio 103:87

Najviac bodov: Barbosa 25, Stoudemire 24 (23 doskokov), Diaw 16 - Ginobili 32, Duncan 20 (18 doskokov), T. Parker 20, štvrtiny: 16:22, 34:31, 22:17, 31:17, 18 422 divákov.